V Rooseveltově ulici v Krnově se minulý týden v pondělí objevily přenosné dopravní značky, které řidičům nařizují zákaz zastavení. Obyvatelé Rooseveltovy ulice se letos dočkají nové komunikace i rekonstrukce chodníků.

Musejí ale počítat s řadou dopravních omezení, která si tato rozsáhlá stavební práce vyžádá.

ÚPLNÁ UZAVÍRKA

Nejcitelnější z nich bude úplná uzavírka ulice během fáze frézování, asfaltování a pokládky živičného koberce.

Vjezd a průjezd ulicí bude v té době povolen pouze autobusům městské hromadné dopravy a dopravní obsluze. Objížďka pro ostatní vozidla povede obousměrně ulicemi Petrovickou, Jesenickou a Albrechtickou.

„Stavba zahrnuje jak rekonstrukci komunikace, tak opravu oboustranného chodníku. Práce budou probíhat ve dvou koridorech. V úseku od ulice Maxima Gorkého po ulici Albrechtickou a v části od Petrovické ulice po ulici Gorkého," řekla Taťána Koláriková z odboru veřejných zakázek Městského úřadu v Krnově.

DO KONCE ROKU MÁ BÝT HOTOVO

Investiční akci realizuje společnost Kareta, která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu, a to 4,2 milionu korun bez DPH. Stavbaři právě začínají a hotovo by mělo být do konce letošního roku.

Město Krnov postupně systematicky opravuje i další chodníky na sídlišti mezi ulicemi Jesenickou, Petrovickou, Rooseveltovou a Budovatelů. Akci zahájila rekonstrukcí přibližně stodvacetimetrového úseku v ulici Budovatelů a další metry nových chodníků na krnovském sídlišti postupně přibývají.

„Kromě opravy nevyhovujícího povrchu chodníků zde dojde také k vyrovnávání kanalizačních poklopů, šoupat a výměně obrub. Hotovo by mělo být do konce prázdnin," uvedla Taťána Koláriková z odboru veřejných zakázek Městského úřadu v Krnově.

S postupnou obnovou chodníků na druhém největším krnovském sídlišti začalo město už před dvěma lety. Opravou již prošly čtyři úseky v celkové délce tři sta metrů a další stovky metrů chodníků na svou obnovu ještě čekají.