Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava mostu bude tři měsíce komplikovat dopravu

Most přes kolejiště, který spojuje Krnov s Kostelcem, je důležitá dopravní tepna. Čeká ho generální oprava, která po tři měsíce bude komplikovat dopravu.

9.6.2017
SDÍLEJ:

Nadjezd přes železnici mezi Krnovem a Kostelcem je už delší dobu terčem kritiky hlavně ze strany cyklistů a chodců.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Krnované řadu let nadávali na rozbité chodníky a rozpraskaný asfalt s boulemi na mostě přes železniční trať Krnov - Olomouc. Tento most také vyhrál v anketě, která zjišťovala, co nejvíc trápí krnovské cyklisty. Za problém cyklisté považují nejen technický stav, ale i chaotické dopravní značení na tomto mostě, protože je na oficiální cyklostezce čeká značka cyklisto, sesedni z kola.

Protože trhliny poukazují také na narušenou konstrukci mostu, vedení města Krnova opakovaně naléhalo na Ředitelství silnic a dálnic ŘSD, aby opravy začaly co nejdříve. Loni se podařilo alespoň provizorně odstranit nejhorší závady.

„Na základě našich požadavků byla provizorně opravena plocha chodníků na mostě tak, aby se minimalizovala pravděpodobnost úrazů a jiných nepříjemností v tomto havarijním úseku," uvedl místostarosta Krnova Michal Brunclík.

Havarijní most, který je majetkem ŘSD, se po letech urgencí letos dočká i generální opravy, kterou provede firma Strabag. Proč to nešlo dřív? Loni byl Krnov rozkopaný tak, že už nebylo žádoucí kumulovat ve městě další dopravní problémy.

„Celková oprava mostního objektu byla zahrnuta do plánu oprav na rok 2017 z toho důvodu, že se nepodařilo pro rok 2016 docílit koordinace plánovaných výluk Správy železniční dopravní cesty s touto stavbou. Dalším důvodem posunutí opravy mostu byla skutečnost, že v roce 2016 byly zahájeny práce na opravě jiného mostu, který je taktéž v Krnově," uvedl Tomáš Opěla, ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR, správy Ostrava.

Na co se mají zejména automobilisté připravit? Rekonstrukce mostu, po kterém vede silnice první třídy, bude probíhat od 26. června do 26. září. V té době z Revoluční na Bruntálskou ulici nikdo neprojede, ale ani tudy neprojde pěšky. Chodců se omezení příliš nedotkne, protože mohou využít lávku přes kolejiště u nádraží.

Motoristy čeká obousměrná objížďka po silnicích I/57 a III/45820, která je vedená ulicemi Jesenická, Albrechtická a Partyzánů. V křižovatce Albrechtické a Partyzánské ulice bude zaslepena ulice Sadová a stane se z ní provizorní okružní křižovatka. Místní doprava může využít jakékoliv ulice v rámci místních komunikací.

Objížďka bude značena obousměrně po ulicích Nádražní, Mikulášská a Bezručova. Uzavírka se dotkne i městské hromadné dopravy. Linka 856 801 z nemocnice do průmyslové zóny Červený dvůr bude převedena na ulice Nádražní, Mikulášská a Bezručova.

Provizorně budou zřízeny nové autobusové zastávky v okolí Hlavního nádraží.

Autor: František Kuba

9.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Žáčci třídy 1.B Základní školy Bruntál, Jesenická 10, se svou třídní učitelkou Evou Kostrůnkovou.

Představujeme prvňáky ZŠ Bruntál, Jesenická

V celorepublikové soutěži kraj reprezentuje Havlík

V každém kraji je v těchto dnech vyhlašován vítěz soutěže Vodafone Odpovědná firma roku 2017. V Moravskoslezském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost výrobce tyčinek se sýrem a solí Havlík Opal.

Petr Kameník: Zranění útočníci nám citelně chybí

/ROZHOVOR/ Rýmařov se v posledním kole MSFL představil na půdě Petřkovic. Byť proti ostravskému celku v sobotu odpoledne nepodal špatný výkon, nakonec hosté prohráli 2:3.

Havárie ústředny vyřadila z provozu telefony na radnici

Od „pátku třináctého“ je mimo provoz nejen přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, ale také telefonní ústředna v budově krnovské radnice.

Krnov obnovil jednání o bývalé slévárně

Pětihektarový pozemek po zbořené krnovské slévárně stále čeká na své využití. Majitel pozemků po Slezské komerční slévárně (SKS), firma Fascination, loni nabídla městu Krnov pět hektarů za 15 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení