Krnovští zastupitelé projednají účetní uzávěrku za loňský rok a pak se budou se věnovat úpravě letošního rozpočtu. Do běžných výdajů je například zařazena oprava kamenné stezky pod cvilínskými schody za milion korun.

Částka 300 tisíc korun na měření kvality ovzduší je v rozpočtu v souvislosti s bedlivě sledovanou kauzou firmy Evropské distribuční centrum (EDC). Ta nakupuje asfalt v zahraničí ve velkém, v Krnově ho roztápí a expeduje dál. Lidé v okolí EDC si ale často stěžují na zápach a mají obavy ze zdravotních následků.

KOSTEL A KANALIZACE

Mezi investicemi se objevuje nasvětlení kostela sv. Martina za 1,8 milionu korun, pořízení tribuny a převlékárny u bikeparku za 300 tisíc korun a pořízení vybavení do kuchyně domova pro seniory za více než milion korun. Dalších 2,7 milionu korun je určeno na rekonstrukci kanalizace v ulicích Nádražní a Boženy Němcové.

Ke schválení budou zastupitelům předloženy podmínky výběru investora pro zástavbu lokality Krnov kasárna. Ty obsahují způsob prodeje a rozdělení pozemků na samostatné části.

„O pozemky projevily zájem čtyři firmy. Pokud zastupitelé podmínky výběru investora schválí, vybereme ho co nejdříve," uvedl místostarosta Michal Brunclík. Projednají i poskytnutí čtvrtmilionové dotace Dechovému orchestru mladých Krnov na účast na festivalu v Šanghaji.

Zastupitelstvo také rozhodne, jakou cestou by se mělo město ubírat v otázce řešení úpravy venkovního hřiště u Základní školy Dvořákův okruh. Vybírat bude mezi dvěma variantami. Levnější je zaměřena především na základní potřebu školy pro výuku tělocviku, dražší na více sportů.