Podle posledních informací z radnice zbývá milovníkům plavání už jen několik týdnů, než se dveře sportoviště definitivně uzavřou. Naposledy by měl být v provozu v pátek 27. února. „Chtěli bychom, aby rekonstrukce začala 1. března,“ sdělil starosta Bruntálu František Struška.

Nutné je ještě vybrat vhodný úvěr, kterým město bude zčásti rekonstrukci financovat. „Předpokládaná výše celkových nákladů je dle projektu 143 milionů korun, městu se však na realizaci akce podařilo získat dotaci z fondů EU. Dotace tvoří čtyřicet procent celkových nákladů, což je bezmála šedesát milionů korun,“ řekl mluvčí Městského úřadu v Bruntále Jiří Ondrášek. Zbylou část nákladů pokryje právě úvěr. Své nabídky předložilo několik bank.

„Musíme vybrat nejlepší z nich a projednat ji musí také městské zastupitelstvo,“ uvedl starosta Struška.

Mimořádná schůze, kde by k tomu mělo dojít, je naplánovaná na 26. února na 13 hodin v zasedací místnosti na radnici.

Zahájení rekonstrukce plaveckého krytého bazénu má zdržení kvůli průtahům při výběrovém řízení na zhotovitele stavby. Toho se zúčastnily čtyři firmy. Zástupci města sice jednu z nich vybrali, ale další účastník řízení podal na Úřad pro hospodářskou soutěž podnět k prošetření. Nesplnil ale některé povinnosti. „Z Úřadu pro hospodářskou soutěž jsme nyní dostali zprávu, že ve věci podání podnětu zastavuje správní řízení,“ dodal Struška.

Rekonstrukci bude realizovat firma Czasch, spol. s r. o. Pokud se představitelé města shodnou na jedné z variant úvěru, nestojí už v odstartování akce žádné překážky. Opravený bazén návštěvníky přivítá v létě příštího roku a nabídne jim řadu nových atrakcí, za kterými se dosud museli vydávat do vzdálených měst nebo rekreačních center.

Zuzana Pršalová