Ke značce ho asi uvázal majitel, který se opil v nedaleké pivnici a na psa zapomněl. Nebohé zvíře skončilo v záchytné stanici na ulici Tř. Práce, odkud si ho může majitel po úhradě poplatku vyzvednout.

Zlodějkou rekordmankou minulého týdne je pětačtyřicetiletá žena z Bruntálu. Co v obchodě mohla, to popadla a vzala. Do batohu mezi regály Kauflandu postupně nacpala zboží v hodnotě 1 369 korun. Uzmula prací prášek, čistící prostředky a drogistické zboží, ale i batole gel, uzeniny a sýry. Stihla ji za to nejvyšší možná pokuta, tedy tisíc korun.

Při došlápnutí vyletělo z kloubu koleno devětašedesátiletému muži na Nábřežní ulici v Bruntále. Kvůli tomu spadl 31. ledna na chodník. Strážníkům sdělil, že se mu taková patálie stává běžně, jen prosil, aby ho postavili na nohy. „Lékařské ošetření zmíněný muž odmítl,“ řekl ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr.

Druhý muž se válel na studené zemi Květné ulice ve čtvrtek 3. února. Přesto, že byly velmi nízké teploty a byly téměř čtyři hodiny ranní, neměl toho na sobě moc. „Vzhledem k nízkým venkovním teplotám byl oděn skutečně jen velmi lehce,“ uvedl ředitel Petr.

Muž neměl ani ponožky a třepal se zimou. Hlídce nebyl schopen říct ani to, jak se jmenuje a kde bydlí. Aby neumrzl, odvezla jej do nemocnice rychlá záchranná služba. A proč muž ležel venku v zimě polonahý? Strážníkům tvrdil, že na sídliště přišel umrznout.

Nůžky, nože brousím…

Podobný slogan z oblíbeného dětského filmu Páni kluci používal 31. ledna dopoledne na ulici K. H. Máchy neznámý brusič. Nabízel, že naostří nože i nůžky. Obyvatelka jednoho z tamních panelových domů poučena preventivními kampaněmi policistů a sledováním televize zbystřila.

Znala podobné podomní obchodníky, kteří nejenže nedostojí svým slibům a nabízenou službu neprovedou, navíc je mnohdy okradou. Proto přivolala městské policisty, kteří muže sebrali do vozu a zavezli k identifikaci na služebnu státních policistů. Policisté prověřili mužovu totožnost a protože nezjistili, že by se něčeho nekalého dopustil, zase jej pustili.