Sotva pod dohledem krnovských lékařů vystřízlivěl, situace se opakovala. Už následující den po ukončené hospitalizaci strážníci zase k tomuto opilci museli volat záchranáře.

"V sobotu 14. října večer, přijal dispečer městské policie oznámení o muži, který v dešti seděl na lavičce mezi ulicemi Kasárenská a Bezručova. Ten hlídce při kontrolním měření nadýchal více než šest promile alkoholu a byl proto převezen záchranáři na urgentní příjem krnovské nemocnice. Už časně ráno následujícího dne se s ním však strážníci setkali znovu, když si přišel na služebnu vyzvednout své jízdní kolo, které zde měl v úschově. To ještě netušili, že v tento den se nevidí naposled. Večer totiž ležel i s kolem u jednoho z místních minipivovarů, a protože byl opět silně podnapilý, znovu skončil v péči záchranářů," popsala případ mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Pro strážníky Městské policie Krnov to nebyl ojedinělý případ otravy alkoholem, která vyžaduje pomoc lékařů.

"Hlídku strážníků ve středu 11. října kolemjdoucí upozornil na člověka ležícího u Slezského domova. Strážníci bezvládného muže převezli do nemocnice, kde mu byla naměřena hodnota 4,9 promile alkoholu v krvi. Tak těžce podnapilý nebyl schopen převozu na protialkoholní stanici a musel zůstat v péči lékařů," popsala další podobný případ Dita Círová.