Už devátý ročník soutěže Miss OK (Opravdová krása) má svou vítězku. Finálový večer se uskutečnil ve čtvrtek 13. dubna v olomouckém Sklubu a nejvíce se mohla radovat sedmnáctiletá studentka druhého ročníku Střední zdravotnické školy v Hradci Králové Alžběta Křížová. Připadl ji titul Miss OK 2023.

"Uskutečnily se dva castingy – jeden na Moravě v Olomouci a druhý v Čechách v Pardubicích, kdy z každého vzešlo šest finalistek. Ty následně čekalo soustředění v Olomouci, kde trénovaly choreografie, chůze a celkově se připravovaly na finálový galavečer," popsala, co předcházelo finále soutěže, její manažerka Monika Janků.

Finála Miss Šantovka 2023, 19. března 2023 v Olomouci
V Šantovce se volila Miss, krásky předvedly i plavky od Nely Slovákové

První vicemiss OK 2023 se stala Anna Harbichová, studentka jesenického gymnázia, druhou vicemiss OK 2023 pak Veronika Horáková, která navštěvuje Obchodní akademii a jazykovou školu v Hradci Králové.

Jako Miss OK Internet byla oceněna ještě Karmela Hošková ze Střední pedagogické a střední zdravotnické školy v Krnově. Celková vítězka Alžběta Křížová se raduje i z titulu Miss OK Face.

Výhrou pro úspěšné účastnice tohoto klání jsou kromě dárků od partnerů soutěže cenné nové zkušenosti v oblasti modelingu a také nové kontakty.

"V rámci této soutěže vítězky nikam dále nepostupují. Velmi často ovšem pokračují v modelingu a zkouší další soutěže krásy. Z minulých ročníků máme také několik dívek, které byly velmi úspěšné a mnohdy se i umístily v soutěžích, jako je Miss České republiky nebo Miss Czech republic," dodává Monika Janků.

Letošní finálový večer už 9. ročníku soutěže byl stylizovaný do 20. let minulého století. Provázela jím dvojice Eva Decastelo a Petr Šimek.

Čtvrteční program byl nabitý už od brzkých ranních hodin, kdy dívky dorazily na finální zkoušku šatů a nácvik choreografie. Galavečer odstartoval v 19 hodin. V čele poroty stanul ředitel soutěže Roman Štěpánek, který se také angažoval na přípravách finálového večera. „Celý den jsme pracovali, aby bylo vše, jak má být. Mám Sklub rád a je skvělé, že letos se Miss koná již podruhé tady. Tohle místo má své genius loci,“ podotkl.

Finále Miss OK bude 4. května v Olomouci.
OBRAZEM: Casting Miss OK. Porotci v Olomouci vybrali první finalistky

Po vystoupení kapely Rockabilly Juniors se už na pódiu představily finalistky s úvodní choreografií ve stylu 20. let minulého století.

Krása nestačila, účastnice soutěže také tančily, předvedly číslo ve stylu grotesky, promenádu v plavkách a krásné šaty ze svatebního studia Dany Svozílkové. Kapela odehrála známé kultovní písně a to vše doplňovaly vstupy sehraných moderátorů.

Finalistky také dostaly poprvé v historii soutěží Miss otázky generované umělou inteligencí. Ozvláštněním byla dvanáctiletá Laura Mohylová, která předvedla dechberoucí baletní vystoupení.

Soutěž Miss OK pořádá olomoucká agentura RPSC ideas.