Olga Havlová je sice místopředsedkyní Věcí veřejných, ale ve volbách byla do parlamentu zvolena na kandidátce Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury. Právě proto stála po jeho boku na tiskové konferenci, když mikrofony televizních štábů před oficiálním zahájením zachytily její vtip na účet prezidentových častých zaškobrtnutí a viróz.

„Tak dlouho se chodí na Hradě s flaškou, až se shrne koberec," řekla se smíchem Havlová Okamurovi inovované přísloví v okamžiku, když si neuvědomila, že její slova už zaznamenávají mikrofony novinářů. „To je silné, to jo," zasmál se vtipu také Okamura.

Večer už se nekorektnímu politickému vtipu Olgy Havlové smáli i diváci České televize. Zda se při sledování televize smál také Miloš Zeman, pověstný svým smyslem pro humor, není známo.

Kromě vyprávění vtipů si Olga Havlová ve vysoké politice už také vyzkoušela svou první interpelaci. „Jsem poslankyní za Moravskoslezský kraj a silně se mě dotýká neutěšená situace horníků. Mimo aktuální problémy s OKD také dlouhodobě nikdo neřeší odchody horníků a hutníků do penze. Ze studií provedených v zahraničí jasně vyplývá, že průměrný věk dožití horníků je výrazně nižší než u ostatní populace, pohybuje se okolo 57 let.

Průměrný věk dožití u takové profese je přitom nižší, než je věk odchodu do důchodu. Jednou z možností, jak se s touto situací vypořádat, je také opětovné rozdělení zaměstnání do pracovních kategorií a rozdílných způsobů výpočtu důchodů," uvedla Havlová ve své interpelaci na ministra práce a sociálních věcí a zeptala se, jaký je jeho názor na znovuzavedení takzvaných pracovních kategorií.

Olga Havlová, která žije v Jindřichově od roku 1993, zde působila jako sociální pracovnice a knihovnice. Výrazně na sebe upozornila peticí, která kritizuje jindřichovského starostu a hlavně projekt obecní čističky a kanalizace za 130 milionů korun, který je podle ní pro obec zbytečný luxus a plýtvání.

Do jindřichovského zastupitelstva poprvé usedla v roce 2002 za subjekt Vlasta. Mandát obhájila na kandidátce sdružení Olga a v roce 2010 už jako členka Věcí veřejných. V parlamentních volbách 2010 neúspěšně kandidovala za Věci veřejné. Do parlamentu se dostala až letos na kandidátce Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury.