Psí karneval ve Vrbně

Vymýšlet stále nové, ještě zábavnější, ale i soutěžní akce. Do toho se pouští Spolek Přátelé Vrbenska, jehož členové letos chystají na sobotu 31. května poprvé Psí karneval spojený s Dětským dnem.

Pejsci v karnevalových oblečcích se utkají o vavříny v několika disciplínách. Psí karneval pro pejskaře a veterinární kontrola budou probíhat od 13.30 do 14.30 hodin, samotné klání proběhne u rybníků u splavu řeky Opavy od 15 hodin. Psi a feny, voříšci i čistokrevní mají šanci ucházet se o titul Nejhezčího psa.

„V této kategorii bude přihlíženo jak k exteriéru pejska, tak i k jeho chuti spolupracovat, k celkovému souladu páníčka a psa. Budou vybráni tři nejlepší," řekl Karel Michalus, předseda pořádajícího Spolku Přátelé Vrbenska. Další disciplínou je Pes šikula, kde bude záležet na poslušnosti a dovednosti psa.

Další vavříny sklidí v sobotu Pes sympaťák. Trofej přisoudí diváci tomu zvířeti, které se jim bude líbit ze všech nejvíc. Povinnou disciplínou je Překážková dráha s tunelem a slalomem. „Pes musí projít vyhraničeným prostorem s uzenými párky, které nesmí sníst," popsal zápolení Karel Michalus.

Povinnou je také poslední disciplína, Promenáda mazlíčků před porotou. „Ale pozor, ze soutěže jsou vyloučeny všechny hárající feny, březí feny a štěňata mladší tří měsíců. Kousaví psi musí mít náhubek," dodal k pravidlům předseda Michalus.

Dětský den na letišti v Krnově

Dětský den, který každoročně na letišti pořádá Městská policie Krnov ve spolupráci s Aeroklubem Krnov, je vyhledávanou událostí pro rodiny s dětmi. Letos organizátoři opět přichází s programem plným zábavy, adrenalinu a hudby. Přesvědčí se o tom všichni, kdo přijdou na krnovské letiště v sobotu 31. května od 13 do 17 hodin.

Originální podívanou budou neuvěřitelné tvary mýdlových bublin v bubble show Matěje Kodeše. Tento bublinář a světový rekordman dokáže vyfouknout z mydlin například krychle nebo hvězdičky. Do svého vystoupení Matěj Kodeš zapojí také děti.

Dále návštěvníky čeká koncert zpěváka Marka Ztraceného s kapelou, taneční vystoupení krnovského tanečního souboru Flash i kaskadéři. „Kaskadérská skupina Crazy Day pod vedením profesionálního kaskadéra Jana Holuba předvede adrenalinovou novinku, kdy celý team pojede synchronní jízdu na čtyřkolkách, a jako překvapení Spiderman, Superman a Batman povozí děti v upravených vozidlech," prozradil zástupce velitele Městské policie Krnov Jaroslav Hlaváček.

Na programu jsou také ukázky z činnosti Policie České republiky a Městské policie Krnov, seskoky parašutistů, vyhlídkové lety, přehlídka letadel a letecké techniky, jízda zručnosti na jízdním kole pro děti, bohaté občerstvení, doprovodné atrakce pro děti, soutěže, dárky a odměny.

Akci budou jako vždy moderovat Radek Eben z Hitrádia Orion a Monika Žídková, Miss ČR a Europe 1995.

Pirátský dětský den v Rýmařově

Den plný her, soutěží, sladkých odměn a koupání čeká v neděli 1. června na děti v Aquacentru Slunce v Rýmařově. Malí návštěvníci se mohou těšit na hledání pokladů, vodní přestřelky, bitvu se žraloky, vítězný odpočinek ve whirlpoolu i na palačinku v hotelové restauraci jako sladkou tečku.

Neomezený vstup do pirátského aquacentra bude pro děti v doprovodu dospělé osoby zdarma po celý den, tedy od 10 do 18 hodin. Zábavný program proběhne od 14 do 16 hodin.

V každé části aquacentra budou pro děti připraveny hry a soutěže. „Ve velkém bazénu budou malí piráti lovit poklad, proplouvat nepřátelskými vodami nebo bojovat se žraloky. V dětském brouzdališti bude probíhat pirátská přestřelka vodními pistolkami, v saunách budou děti hledat zlaťáky nebo části ztroskotaných lodí a ve whirlpoolu budou vítězně relaxovat se sklenkou šampaňského.

Sklenka bude samozřejmě plastová a šampaňské dětské," popsala s úsměvem připravený program manažerka Aquacentra Slunce Renáta Polišenská.

Pro děti bude připraven i dětský koutek na malování a hraní si. Sladkou tečkou za celodenním bojem s piráty bude pro malé návštěvníky palačinka podávaná v hotelové restauraci zdarma.