Za posledních pět dní zaregistrovali na bruntálském úřadu práce rekordní počet uchazečů, jednalo se o šest set dvacet žadatelů o zaměstnání. To je více než sto denně! „Je to opravdu rekordní číslo. A dle mého mínění se ještě za měsíc září zvýší,“ řekl ředitel bruntálského úřadu práce Milan Horna.

Podle statistik vyhotovených první zářijový týden bylo zjištěno, že se do evidence nezaměstnaných zapsalo dvě stě padesát absolventů středních škol a pětačtyřicet absolventů škol vysokých. „A bude hůř. Další nárůst absolventů ještě očekáváme,“ mínil Milan Horna a dodal: „Takhle vysoký nárůst jsme zaznamenali naposledy v roce 2004.“

Počet nezaměstnaných také ovlivní ukončení sezonních a veřejně prospěšných prací. Naopak velké firmy ujišťují, že propouštění u nich není v plánu. Většina jich je plně pracovně vytížena.

Bohužel počet nově zaregistrovaných nezaměstnaných je zhruba třikrát větší, než pro kolik lidí se podařilo práci najít. Úřadu práce v Bruntále se podařilo zprostředkovat zaměstnání pro 222 lidí, přičemž za tu dobu počet nezaměstnaných rozšířilo 620 lidí.

„Novou statistiku nezaměstnanosti, kterou jsme vyhotovili za posledních pět dní, beru jako velice špatný signál a doufám, že se nám počet nezaměstnaných podaří brzy snížit,“ dodal ředitel Úřadu práce v Bruntále Milan Horna.