Jako první se kvůli odcizení kabelky s osobními věcmi, peněženkou, doklady a finanční hotovostí ve výši devíti set korun se na policii přihlásila sedmdesátiletá žena minulou neděli ráno. Věci jí měl dosud neznámý pachatel vzít během bruntálských slavností, které proběhly o víkendu.

„Žena si položila kabelku ke svým nohám pod stůl u kterého seděla,“ upřesnila mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková. Věci se jí ale přesto uhlídat nepodařilo. Celková škoda, kterou jí tak zloděj svým jednáním způsobil, se odhaduje na necelé tři tisíce korun.

Po víkendu se přihlásila další žena, které měl někdo taktéž během slavností v sobotu večer odcizit peněženku. Třiatřicetiletá maminka nechala ležet peněženku v kabelce na kočárku, od kterého se několikrát vzdálila a nechala jej i s věcmi bez dozoru. O peněženku s doklady, platební kartou a čtyři sta korunami tak přišla i ona.

To ale není vše, o pár dní později nepozornosti nakupující ženy využil zloděj v obchodě na Ruské ulici. Žena si vybírala pečivo z police a na chvíli stratila ze zřetele vozík, když se k němu otočila bokem, byť jej neustále držela za madlo.

Zloděj neváhal a z nákupního vozíku jí během okamžiku hbitě sebral odloženou kabelku, v níž měla, stejně jako předchozí okradené ženy, osobní věci, doklady, peníze i platební katru. Zloděj si tak přišel na víc jak tisíc korun, které u sebe v hotovosti žena na nákupu měla.

S podobnými případy se policie setkává poměrně často. „To vše se děje i přes naše neustálá varování, aby si lidé nenechávali své cenné věci bez dozoru,“ dodala Pavla Tušková.