Třicet let bydlí Anna Lišková na sídlišti Dolní v Bruntále. Nejprve žila v Uhlířské, dnes v Cihelní ulici. Co ji trápí, to jsou potkani u tamního novinového stánku, pach moče lelkujících opilců i pořvávání živlů, okupujících okolí odpočinkové zóny. Novinový stánek v Cihelní ulici je v desolátním stavu a zavřený. Do konce května by měl z ulice zmizet, jelikož stávající nájemce poslal městu výpověď.

Současně už radní nevyhlásili záměr na pronájem části pozemku, na kterém stánek stojí. „Je to jen dobře, od budky se line smrad z moči, pořád to zde bylo vykradené," řekla obyvatelka ulice Anna Lišková. Jak říká, velice se těší, až nevzhlednou boudu z ulice odvezou a až zároveň město nechá opravit protější odpočinkové místo.

„Ať konečně vyženou ty feťáky a ožralce, kteří se tady pravidelně scházejí, jen pořvávají na lidi. S kočárkem jsme se okolo s dcerou a vnučkou bály projet," řekla Anna Lišková.

Také by ráda, aby se město postaralo o pořádek okolo odpočinkového místa. Má přece sloužit jen „slušným" lidem, zejména maminkám s kočárky a seniorům. „Bojíme se, aby se sem nestahovaly různé živly, až skončí rekonstrukce sídliště. Když tu má být v budoucnu více laviček," dodala.

.

Odpočinkové místo v Cihelní ulici prochází opravou. Lidem se teď okolo ní chodí veseleji, než když tu vysedávali opilci a vyřvávali na kolemjdoucí. foto: DENÍK/Karel Janeček

Anna Lišková společně s dcerou pevně věří, že se státní i městské policii podaří nekalé živly ze sídliště vymýtit a následně i pořádek udržet. „Teď se odpočinkové místo sice opravuje, ale oni ti opilci si koupí v supermarketu víno a popíjejí vedle telefonní budky na lavičkách směrem k Dělnické ulici. Jít kolem nich je o strach. Odmítáme čichat smrad moči, žít ve strachu o děti. Udělá s tím někdo něco?" ptala se Lišková.

Po dlouhé zimě počasí konečně umožnilo pokračování rekonstrukce části sídliště Dolní. Na řadu v dubnu přišlo problematické odpočinkové místo u novinového stánku v Cihelní ulici, která je páteřní komunikací, hojně využívanou chodci. Radnice už nechce dopustit, aby místo okupovali problémoví obyvatelé.

„Odpočinkové místo si zaslouží důkladnou obnovu. Chceme, aby celá Cihelní ulice vypadala dobře a aby byla ve všech ohledech také plně funkční," řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. Místo by se mělo stát tím, čím být vždy mělo: posezením zejména pro maminky s kočárky nebo důchodce samozřejmě i pro ostatní chodce.