Studenti čtvrtých ročníků minulý týden v různých převlecích vyrazili do krnovských ulic. Snaží se bavit kolemjdoucí a vylákat z nich příspěvek na svůj maturitní večírek. Letos nejsou odkázáni jen na dobromyslnost a štědrost chodců, ale mohou na něj získat také pět tisíc korun v hotovosti, pokud jejich tablo zvítězí v anketě.

Soutěž na podporu studentské recese, nápaditosti a kreativity vymyslel pro ně tým pracovníků krnovské prodejny Vodafonu. „Víme, že obdobná soutěž už v Krnově několik let probíhá, ale tabla maturantů v ní hodnotí odborná porota. A jejich názor se může od veřejného mínění lišit," vysvětlil vznik nové soutěže tabel zástupce organizačního týmu Martin Kubica.

A protože všichni jeho kolegové patří stále ještě do kategorie mladých lidí, měli pro vyhlášení soutěže také své osobní důvody. „Do městské soutěže se maturanti musejí přihlásit předem, pokud tak neučiní, jejich tablo vytvořené na poslední chvíli už nesoutěží. A navíc máme pocit, že se veřejně o tablech obecně málo ví a málo mluví. Proto si kreativita mladých zaslouží mnohem více podpory," přiznal další důvody soutěže Kubica.

Celá soutěž, která právě vypukla, má velmi jednoduchá pravidla. Studenti budou kromě loudění příspěvku na večírek rozdávat na ulici i anketní lístky. Zájemcům o hlasování stačí lístek vyplnit a odevzdat nejpozději 31. května do prodejny Vodafonu na Zámeckém náměstí 15, naproti budovy gymnázia v Krnově. „Pokud někdo bude chtít hlasovat, ale anketní lístek nemá, může přijít k nám do prodejny přímo. Budeme je zde mít připraveny také," doplnil podrobnosti Martin Kubica. Prodejna je otevřena každý pracovní den do 18 hodin, v sobotu pak do poledne.

Na Den dětí pak budou známy výsledky hlasování a vítězný maturitní ročník obdrží slíbenou odměnu.

Dita Voznicová