Na základě projektu, který měl podpořit rozvoj turistického ruchu na Osoblažsku, získaly obce dotaci na pořízení několika turistických informačních tabulí. Kromě klasické turistické mapy byly v těchto vitrínách kolemjdoucím nebo cyklistům k dispozici také typy na zajímavé výlety a fotografie zajímavostí Krnovska a Osoblažska.

Jedna z nich informovala sloužila také výletníkům, kteří si chtěli prohlédnout zříceninu kostela svatého Jiří v zaniklé vsi Pelhřimovy.

Pelhřimovy se vylidnily po válce při odsunu německých obyvatel, a už jen dvě poslední stavení a zřícenina kostela ze 14. století připomínají jejich polohu. V takové pustině měli otrlí zloději kovů klid na svou práci.

„Proboha jak je možné, že od nich sběrny něco takového vykoupí. Vždyť každý musí vidět, že je to úplně nová vitrína. Na základě projektu Mikroregionu Krnovsko jsme takové tabule pořídily čtyři. Musím teď v archivu zjistit, zda byl majitelem odcizené tabule Mikroregion Krnovsko, který podal projekt a získal dotaci, nebo naše obec.

Musím se spojit s policií i s poskytovateli dotace a zjistit, jak se takové případy řeší,“ komentovala událost zklamaně starostka Slezských Rudoltic Martina Jalamasová.