V anketě Sestra Moravskoslezského kraje 2010 získala Čestnou cenu, automobil Citroën C1, hlavní sestra rýmařovského pracoviště Podhorské nemocnice Eva Krulišová. Automobil byl ústřední cenou krajské soutěže.

Anketa, v níž rýmařovská hlavní sestra Eva Krulišová uspěla, je zaměřena na ocenění úsilí a trpělivosti nikdy nekončící práce zdravotních sester v kraji. Snahou kraje je zvýšit společenskou prestiž povolání zdravotních sester jako veřejné služby a podpořit jejich ochotu k setrvání v regionu. Moravskoslezský kraj jako vůbec jediný v České republice samostatně oceňuje profesi zdravotních sester.

Sestra ráda zahrádkaří

Eva Krulišová pracuje na pozici hlavní sestry Podhorské nemocnice od roku 2007, do špitálu přišla už v roce 1972. Třicet let pracovala v oblasti akutní medicíny. Ve svém volném čase se ráda věnuje zahrádce, třem vnoučatům, houbaření či turistice. „Je to pro mě veliké ocenění, ve zdravotnictví pracuji téměř čtyřicet let. Z té ceny mám skutečně obrovskou radost, je pro mě zavazující,“ říká výherkyně Eva Krulišová.

Oceněná sestra se ráda podílí na zavádění nových ošetřovatelských trendů a předává své zkušenosti mladším. „Ostatním sestrám vzkazuji, aby pracovaly srdcem. Mnohdy je pacient odkázán jen na naši pomoc. Kolikrát totiž stačí jen úsměv a vlídné slovo,“ vyzdvihla hlavní sestra.

Vyhlášení výsledků ankety Sestra Moravskoslezského kraje se v pátek 15. dubna v Ostravě zúčastnili také náměstek hejtmana pro zdravotnictví Karel Konečný a prezidentka České asociace sester Dana Jurásková.

>> GLOSA DALIBORA OTÁHALA

Úsměv léčí. Usmívat by se ale měli i pacienti


Ocenění v anketě Sestra Moravskoslezského kraje si převzala zdravotnice z našeho okresu. A ostatním sestrám vzkázala: kolikrát stačí úsměv a vlídné slovo. Možná by to měla vzkázat i pacientům, kterým mrzne úsměv na tváři, když hned po příchodu do ordinace natahuje sestra ruku pro třicetikorunový poplatek.

ČTĚTE TAKÉ:

Platonovu cenu získal doktor z Moravice