Projekt Dobrá duše oceňuje pracovníky sociálních služeb, dobrovolníky a instituce za jejich obětavou péči a nezištnou dobrovolnickou činnost.

Odbornou porotu, složenou ze zástupců ministerstva práce a sociálních věcí, Asociace poskytovatelů sociálních služeb a dalších partnerů projektu v kategorii institucí nejvíce zaujal Domov pro seniory Vrbno.

Ten již třetím rokem pořádá pro dobrovolníky a seniory rozsáhlý aktivizační projekt s názvem „Jedeme v tom společně“.

V rámci této akce senioři šlapou na rotopedech či šlapadlech a počítají si ujetou vzdálenost prostřednictvím speciální aplikace. Zakladatelem a duchovním otcem této aktivizační akce je ředitel vrbenského domova Jan Vavřík.

„Odbornou porotu velmi zaujala hlavní myšlenka projektu, který se snaží zajímavým způsobem motivovat seniory k pohybové aktivitě, která je pro ně velmi důležitá. Zkrátka se jedná o nesmírně originální počin, který si rozhodně zasloužil naše plné uznání,“ vysvětlila členka poroty Andrea Pisingerová ze společnosti HARTMANN-RICO a.s.

Ředitel domova pro seniory ve Vrbně pod Pradědem Jan Vavřík uvedl, že ocenění je velkou výzvou do budoucna. Zároveň dodal, že se jedná zejména o ocenění celé organizace, všech zaměstnanců, kteří se mnohdy na úkor volného času uživatelům domova věnují. Bez jejich úsilí by soutěž Jedeme v tom společně nevznikla.

Slavnostním vyhlášením v Praze v Klášteře minoritů svatého Jakuba provázeli moderátoři Aleš Cibulka a Vladimír Hron, role patronky se již třetím rokem ujala bývalá Miss World, Taťána Gregor Brzobohatá.

Ocenění pro vrbenský domov v Praze převzala místostarostka Vrbna pod Pradědem Pavla Müllerová.