Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezi oceněnými pedagogy jsou také učitelky z Dvorců a Třemešné

Region - Na Slezskoostravském hradu u příležitosti mezinárodního Dne učitelů proběhlo slavnostní ocenění pedagogických pracovníků škol a školských zařízení z celého Moravskoslezského kraje.

31.3.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Slávka Petráková

Tato tradice vznikla v roce 2002. Při letošním sedmém ročníku předal hejtman kraje Evžen Tošenovský, jeho náměstkyně pro oblast školství Jaroslava Wenigerová a ředitelka Krajského úřadu MSK Eva Kafková ocenění celkem 30 učitelům a pedagogickým pracovníkům. Mezi oceněnými pedagogy byli také Zdena Šperlová, která je učitelkou v Základní škole a Mateřské škole v Třemešné a Olga Vlachová, která působí jako zástupkyně ředitelky v Základní škole a mateřské škole Dvorce.

Na slavnostní akt v prostorách Slezskoostravského hradu přijeli kantoři ze všech okresů Moravskoslezského kraje. Nechyběli zástupci základních a středních škol, učitelé uměleckých i odborných škol, stejně jako zástupci předškolních zařízení. Ocenění pedagogičtí pracovníci mají řadu společných rysů. Zejména osobní přínos, vysoké nasazení, práci nad rámec svých povinností a iniciativy, které přesahují rámec školy a někdy i regionu.

Olga Vlachová z Dvorců převzala ocenění za aktivní pedagogickou činnost i práci nad rámec pracovních povinností. Jako učitelka 1. stupně základní školy se intenzivně věnovala práci s integrovanými žáky. V průběhu své pedagogické činnosti vedla rovněž zájmové kroužky. Prezentuje práci školy, a to formou školního časopisu a občasníku, a zajišťuje distribuci těchto tiskovin do všech domácností v obci. Ve školním roce 2006/2007 byla žáky školy navržena na ocenění Zlatý Ámos. V této soutěží postoupila do celostátního kola v Praze.

Zdena Šperlová, učitelka na základní i Mateřské škole v Třemešné se zapojovala nejen do činnosti školy, ale i do života obce. Při práci motivuje děti tak, aby učení pro ně nebylo jen každodenní povinností, ale také hrou. Po mnoho let pracuje s dětmi s dyslexií, patří i mezi hlavní tvůrce školního vzdělávacího programu. Je iniciátorem a spoluorganizátorem většiny akcí školy, k nimž patří například Stonožkový týden, v rámci kterého se žáci školy účastní sportovních a zábavných soutěží a výtěžek z těchto soutěží je zasílán na charitativní účely.

V posledních deseti letech nacvičuje s žáky téměř každý školní rok divadelní představení. V průběhu let vždy významně spolupracovala i se Sdružením rodičů a přátel školy a pomáhá i při organizaci jejich akcí. Ve spolupráci s Obecním úřadem Třemešná každoročně připravuje program pro Vítání nových občánků.

"Sebelepší technika, učebna nebo učební pomůcky nemohou nahradit kantora. On je tou osobností, která svým přístupem, nasazením, trpělivostí a umem vede žáky.Chtěl bych vám poděkovat za to, jak přispíváte k velmi dobré pověsti tohoto náročného povolání. Podílíte se na formování dětí, připravujete je, aby si uměli vybrat svou profesi, dáváte jim základní přípravu do života,“ uvedl hejtman kraje Evžen Tošenovský.

Autor: Zuzana Kubečková

31.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ve středu budou stávkovat praktičtí lékaři a lékárny.
11

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2017 udělované v Arcibiskupském paláci

Lesní bar získal cenu kraje

Vocelka děkoval Aulehlovi

Vernisáž otevřela výstavu fotografií Tomáše Vocelky. Tento krnovský rodák stál u počátků Regionu. Obdivuje práci krnovského fotografa Gustava Aulehly.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Co je to zázrak?

Polští a čeští katolíci hledají důvody k modlitbě i v historii. Sledují hlavně výročí zázraků.

Proč Krnovsko potřebuje přehradu, a Olomouc ne?

Ministr zemědělství Marian Jurečka vysvětlil, proč lze Olomouc chránit před povodněmi i bez přehrady, zatímco Krnovsko a Opavsko se bez heřminovské přehrady neobejdou.

Studenti viděli, jak se bojovalo proti totalitě

Totalitní režim? Krnovským gymnazistům ho přiblížil film o Petru Strnadelovi, který natočili jejich spolužáci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení