„Společně tu káru táhneme jednatřicet let a mohu říct, že schopností, práce a ochoty této učitelky a speciální pedagožky si velmi vážím," vzdala hold kolegyni ředitelka bruntálské střední školy Eva Nedomlelová.

Dá se vůbec nějak srovnat školství před více než třemi desítkami let s dneškem? „Určitě tu rozdíly jsou. Jednak je to v povaze dětí, v jejich výchově. Časy se prostě mění," řekla oceněná pedagožka.

Nějaké zásadnější rozdíly ale necítí. „Děti jsou prostě děti, a těmi i zůstanou. Historek, veselých i těch méně radostných, jsem za ta léta zažila hodně. Na jednu konkrétní si vzpomínám, bohužel se o ni asi nemohu podělit," tajila Jolana Lolková.

Jen prozradila, že ji kolikrát její žáci rozesmějí novými slovy, která jsou schopni vymyslet. 
„O tom právě nemohu hovořit konkrétně, ale mnohdy jsou to slova s výrazným sexuálním podtextem. Spíš by se taková slova měla objevovat v oblasti sexuální výchovy," usmívala se záhadně oceněná žena.

Jak říká, ve škole se směje téměř denně. „Vždy jsem razila heslo, že je děti třeba něčemu naučit, ale že u toho může být i legrace. I když na ni třeba nemá člověk kolikrát náladu. To je moje zásada," uvedla Jolana Lolková.

Podobné ocenění, které získala, by podle jejích slov měl získat každý kantor, který vydrží tolik let jako ona. Nejlepší pochvalou jí ale je to, když se k ní hlásí žáci, kteří mají dávno po maturitě.

Ocenění u příležitosti Dne učitelů získaly z bruntálského okresu

I. kategorie: Výrazná pedagogická osobnost roku
>> Mgr. Šárka Kleinová, Gymnázium Krnov, příspěvková organizace

II. kategorie: Ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost
>> Mgr. Jolana Lolková, Střední odborná škola Bruntál, příspěvková organizace
>> Alena Lukeszová, Dětský domov a Školní jídelna Lichnov 253, příspěvková organizace