Těšit se z hřiště mohou ještě letos, a to hlavně díky dotaci poskytnuté z Programu pro rozvoj venkova od Zemědělského intervenčního fondu. „Rozhodli jsme se vybudovat dětské hřiště na sídlišti Jesenická, na nějž jsme obdrželi dotaci ve výši 316 944 korun,“ řekl Bohumír Kamenec, starosta Břidličné. Celkově vyjde výstavba na 419 070 korun.

Jesenická je jedním z nejmladších sídlišť ve městě a děti se tam nemají zatím kde bavit. Chybí hrací prvky, pískoviště či posezení k odpočinku dozorujících rodičů. Hřiště je nutné renovovat a ušít na míru životům tamních obyvatel. Na Jesenické ulici žijí mladé manželské páry s malými dětmi. Hřiště postaví radnice přímo pod okny panelových domů, aby měli maminky a tatínkové o svých potomcích dobrý přehled.

„Záměr získat peníze na tento projekt vyšel, což jsme velmi rádi. Hřiště vystavíme ještě v letošním roce,“ slíbil Bohumír Kamenec. Výstavba má začít v květnu a hotovo má být do konce října, je alemožné, že hřiště dobuduje dodavatelská firma ještě dřív. S výstavbou souvisí i plánovaná výsadba nové zeleně, na niž město také obdrželo dotaci.

Město čeká i obnovení zeleně

Radnice pracuje na vyladění harmonogramu souběžně prováděných prací, aby bylo město rozkopáno současně kvůli více projektům a posléze již ne. Na náměstí Svobody chce město odkanalizovat rodinné domky až k zastávce Českých drah, chce tam zároveň zřídit veřejné osvětlení a nový chodník.

„Současně s výstavbou kanalizace chystáme ještě rozšíření Dlouhé ulice. Akce by měla být ukončena v průběhu roku 2011,“ sdělil starosta Kamenec. Při dalším zasedání zastupitelů probere vedení města návrh výsadby stromů, plán obnovení zeleně. S tím současným není zcela spokojeno. Na již zmíněném náměstí Svobody by se měly staré a vysoké stromy vyměnit za menší, více vhodné. „Tak, aby odpovídaly více současné době, aby tam nerostly stromy, které dorůstají délky třiceti metrů, a tak podobně,“ vysvětlil Kamenec.