Přesný výčet by byl podstatně delší. „Jarmarku se zúčastnily čtyři desítky prodejců. Nabízejí nejrůznější zboží a návštěvníci jsou spokojeni. Přeje nám i počasí a návštěvníků je naštěstí dost.

Před chvílí přijel autobus z Polska a ještě minimálně jeden očekáváme,“ svěřil se Jaroslav Hrubý, správce zámku, který měl plné ruce práce, aby společně s ostatními organizátory zajistil příjemný den pro prodávající i nakupující. Stoly se prohýbaly pod tíhou zboží pocházejících od jednotlivců i organizací z celého kraje.

Lidé obdivovali zejména zručnost, s jakou přímo na zámku někteří z prodejců pletli velikonoční tatary či zdobili vejce barevnými drátky. Dětské oči pak nejvíce rozzářily dřevěné hračky a stánek s perníčky. I když venkovní teploměry ukazovaly teploty více než příznivé, ze zámeckých zdí sálal nepříjemný chlad, a proto nakupující přijali s povděkem také otevřený zámecký bufet či stánek s bramboráky.

V obležení ale byly také stánky s tradičními regály a trdelníkem. Velikonoční jarmark obohatilo vystoupení dětí ze Základní školy Město Albrechtice, které představily život domácích zvířat na dvorku. Krásné počasí pak mnozí návštěvníci využili i k procházce po zámeckém parku, který nabízel příjemný pohled na probouzející se jarní přírodu.

(geb)