Na speciální prohlídku přijeli zejména rodiče s dětmi. Otevření sklepních prostor či nové zámecké vinárny a ohňostroj si nenechali ujít ani další příznivci zámku v Linhartovech. „Nemá to tady chybu a je dobře, že to na zámku pořád žije. Jsem překvapený, kolik práce tady ti nadšenci odvedli. Dalším překvapením je, kolik lidí přijde v neděli večer za kulturou,“ řekl spokojený návštěvník Grigorios Akritidis.

Správce zámku Jaroslav Hrubý návštěvníky vítal vždy po stovkách na nádvoří. Poté je provázel sklepením. Celá historická perla byla vyzdobena a svítilo v ní přes dva a půl tisíce svíček. „Troufnu si říci, že dnes by se tady líbilo Voltairovi či Russoovi, kteří zde na zámku také pobývali,“ řekl Jaroslav Hrubý.

On i jeho přátelé měli obavy z drobné chybičky, která posunula noční prohlídku ze soboty na neděli. „Byly to velké nervy, protože jsme omylem posunuli prohlídku ze soboty na neděli. No a nedalo se předpokládat, že byť na speciální noční prohlídku, v neděli přijde tolik lidí, když druhý den musí dospěláci většinou do práce. Jsem rád, že měla prohlídka i s ohňostrojem takový ohlas. Děkuji za pomoc všem přátelům a kamarádům,“ dodal Jaroslav Hrubý, kastelán.