Suchorudenské suché běžkování se konalo u Rakety naproti hotelu Paramon druhým rokem. Na starých prknech s hůlkami a tyčkami v rukou uběhli závodníci od Rakety po šotolině a trávě k bujarému veselí diváků zhruba kilometrový okruh. „Jde nám hlavně o legraci, jak se říká, aby se v dědině něco dělo. Je to pro lidi, aby se bavili," řekl ředitel závodu a účastník běhu Pavel Dvořák, řečený Chroustal, z Turisticko-běžeckého cyklokroužku (TBC) Suchá Rudná.

Trasu připravenou i místními dobrovolnými hasiči zvládly i děti, nejmladší účastnicí zábavného běhu byla teprve čtyřletá Sofie Rajnohová ze sousední Staré Vody, odkud přijela do Suché Rudné plná polovina závodního pole. „Start je hromadný, podobně jako u Jizerské padesátky," smál se Martin Rajnoha, tatínek malé Sofinky.

Mezi diváky byla i pětiletá Ema Kvapilová z Andělské Hory. Přišla už podruhé podpořit v závodu dědu Josefa Michálka. Jak to u podobných humorných akcí bývá, nebylo důležité, kdo zvítězí. Tedy pouze pro úplnost, do cíle doběhl v mužské kategorie stejně jako loni první Jiří Fojtů, jeho manželka Jana zvítězila v kategorii ženské. Z dětí doběhla první Michaela Kučerová.