Nasadili je nejen cyklisté, ale i mnozí řidiči. Vzácně potkáte i řidiče s rouškou, který v autě cestuje úplně sám.

Roušku neodkládají ani lidé, kteří se poloprázdnými ulicemi pohybovali téměř sami. Senioři jako obvykle odpočívali na lavičkách v parku, ale s nasazenou rouškou. Pejskaři, kteří venčí své miláčky v centu Krnova, si kromě sáčků na exkrementy poctivě vzali s sebou také respirátor nebo roušku.

Starosta Krnova zrušil zasedání zastupitelstva plánované na 21. října a vydal prohlášení: „V Krnově máme k dnešnímu dni 175 pacientů v léčení, kteří měli pozitivní test, další desítky už mají nemoc za sebou. Reálně ale bude počet pacientů několikanásobně vyšší. Proto jsem dal pokyn ke zrušení zasedání zastupitelstva. Nebylo to jednoduché rozhodování, ale i mezi zastupiteli už se začínají množit omluvenky,“ konstatoval starosta Krnova.

Také další starostové vyzývají k ohleduplnosti

Také starostové dalších obcí a měst v okrese Bruntál se obrací na spoluobčany s výzvou, aby nepodcenili situaci a respektovali nová opatření. Například starosta Třemešné Rostislav Kocián ve své výzvě uvedl: „Od středy 21.10. začnou platit další opatření, která mají zmírnit šíření COVIDu. Obracíme se tímto na občany, aby respektovali tato opatření. Nezlehčovali je se slovy, že se to případně naší obce netýká. Ke dni 19.10 bylo v naší obci evidováno 13 pozitivně testovaných občanů. A toto číslo nám den ode dne roste.“

Koncem minulého týdne, když čerstvě vstoupilo v platnost nařízení o povinných rouškách na zastávkách MHD, zaznamenala Městská policie Krnov potížisty, kteří nové nařízení nechtěli respektovat. Strážníci v pátek 16. října zahlédli muže, který bez roušky kouřil na zastávce. Těžko se mohl vymlouvat na neznalost zákona, protože zákaz kouření na zastávkách platil už před pandemií.

Strážníci muže upozornili, že své neřesti se v tomto prostoru nesmí oddávat a navíc nově platí na zastávkách povinnost nosit roušky. Třiatřicetiletý muž jim sdělil, že ho podobná nařízení vůbec nezajímají. Proto ho strážníci požádali o prokázání totožnosti a jeho povinnosti mu nyní zopakuje správní orgán obce.