Navzdory dešti se v Bruntálu sešlo přes třicet demonstrantů. Na jednom z transparentů se objevil citát Andreje Babiše, který novinářům odpověděl: „Nedávejte mi lživou otázku.“ Bruntálští demonstranti vystupovali kultivovaně a vzhledem k dešti se brzy rozešli.

Původně organizátoři protestů z iniciativy Milion chvilek žádali jen odstoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové, která ještě jako poslankyně za sociální demokracii ve sněmovně hlasovala proti vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Nyní už žádají, aby se také trestně stíhaný premiér Andrej Babiš vzdal funkce.

Dalším požadavkem je to, aby Andrej Babiš, který odmítá odpovídat novinářům na nepříjemné otázky, obhájil svůj postup v televizní debatě.

„Premiér již celý měsíc ignoruje a bagatelizuje naše požadavky. Proto jej vyzýváme k televizní debatě! Buď své kroky obhájí před veřejností, nebo se ukáže, že mu skutečně jde pouze o posílení vlastního vlivu na justici,“ uvedli organizátoři protestů na svém webu.

Eurovolby v Krnově.
Souboj Pavlovic s Hlinkou kdo víc podpoří Sejrožku

„Ani demokraticky zvolený premiér si přeci nemůže dovolit dělat cokoliv. O tom, jestli něco správné či nikoliv, nerozhodují plná náměstí, ale argumenty. A v tom je právě ten rozdíl – my argumenty máme, premiér nikoliv. Ignoruje nás a zesměšňuje,“ konstatovali svolavatelé demonstrací.

Demonstrace v Moravskoslezském kraji:

Demonstrace v Česku:

Online reportáž