Navzdory dešti se v Bruntálu sešlo přes třicet demonstrantů. Na jednom z transparentů se objevil citát Andreje Babiše, který novinářům odpověděl: „Nedávejte mi lživou otázku.“ Bruntálští demonstranti vystupovali kultivovaně a vzhledem k dešti se brzy rozešli.

Původně organizátoři protestů z iniciativy Milion chvilek žádali jen odstoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové, která ještě jako poslankyně za sociální demokracii ve sněmovně hlasovala proti vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Nyní už žádají, aby se také trestně stíhaný premiér Andrej Babiš vzdal funkce.

Jak vypadala situace na dalších místech v Moravskoslezském kraji, se můžete podívat zde

Dalším požadavkem je to, aby Andrej Babiš, který odmítá odpovídat novinářům na nepříjemné otázky, obhájil svůj postup v televizní debatě.

„Premiér již celý měsíc ignoruje a bagatelizuje naše požadavky. Proto jej vyzýváme k televizní debatě! Buď své kroky obhájí před veřejností, nebo se ukáže, že mu skutečně jde pouze o posílení vlastního vlivu na justici,“ uvedli organizátoři protestů na svém webu.

Eurovolby v Krnově.
Souboj Pavlovic s Hlinkou kdo víc podpoří Sejrožku

„Ani demokraticky zvolený premiér si přeci nemůže dovolit dělat cokoliv. O tom, jestli něco správné či nikoliv, nerozhodují plná náměstí, ale argumenty. A v tom je právě ten rozdíl – my argumenty máme, premiér nikoliv. Ignoruje nás a zesměšňuje,“ konstatovali svolavatelé demonstrací.

Demonstrace v Moravskoslezském kraji:

Demonstrace v Česku:

Online reportáž