Brzy se k návštěvníkům Zahrady smyslů přidají také andělé. V sobotu 17. prosince 2022 zde budou živí andělé odměňovat účastníky předvánoční stezky Andělská zastavení. Díky česko-polskému projektu Světlo Vánoc setkání s anděly zpestří také interaktivní program a světelné taneční vystoupení v 16.30 hodin.

„Jedná se již o třetí ročník této oblíbené akce. Pro děti je vždy připraven nový papírový betlém, který si doma vystřihnou a vytvoří si tak trojrozměrnou památku na putování za andílky,“ uvedla za organizátory Eva Čechová, programová pracovnice MIKS Krnov.

Průmyslový areál Karnoly v centru Krnova byl celá desetiletí veřejnosti nepřístupný. Dnešní podobu Zahrady smyslů mu dala studie architekta Marka Juránka. Úpravě prostranství předcházelo zbourání nefunkční kotelny, která sloužila k vytápění Karnoly.

V prostoru Zahrady smyslů po kotelně zůstala pata původního zděného komína s korunní římsou. Zbouranou budovu stále připomíná její půdorys z žulových kostek. Zdá se, že Krnované už nový veřejný prostor začlenili do svého života a že během adventu dokážou ocenit magickou atmosféru "zahrady".

Týden Adventních trhů na náměstí

Krnované opět dočkají adventních trhů, které se na náměstí uskuteční od neděle 4. do neděle 11. prosince. Každý den ve 13 hodin program zahájí vystoupení pěveckých sborů a dětí. V neděli 4. 12 oživí náměstí koncerty skupiny Fleret (17.30 hodin) a swing hostů Marie Veliké.

V pondělí 5. 12. v 16 hodin dorazí na náměstí Mikuláš s čerty a anděly, v úterý Josef Vágner, ve středu how Sněhová královna v ledovém království a ve čtvrtek 8. 12. se chystá koncert Leony Machálkové. Pátek bude patřit Krnovance a Pavlu Dobešovi. Na sobotu 10. 12. uvede Vánoční kino pohádku Anděl Páně 2 a v neděli program zakončí Folklorní soubor Morava.