Sochař Olbram Zoubek vytvořil pro Krnov sousoší tří rozevlátých nahých tanečnic, které symbolizují radost ze života. V Krnově je tato jeho plastika známá spíše pod názvem Tři grácie.

Přestože Zoubkovy stylizované grácie mají k dispozici jediný kus textilu, kterým je zlatá taneční stuha, dosud se nikdo nad jejich umělecky pojatou nahotou nepohoršoval. Akt v podání věhlasného sochaře nevadí návštěvníkům koncertní síně ani hostům sousedního hotelu.

Nyní se ale našel neznámý vtipálek či puritán, který jednu z dívek přes noc tajně oblékl. Spíše šlo o žertéře, protože tanečnice v sexy plavkách a krátké zavinovací sukni působí ještě frivolněji než nahé kolegyně.

Vtípky na úkor soch nejsou v Krnově nic nového. Riziko je v tom, že se žertík snadno může zvrhnout ve vandalismus. Dokud měla krnovská socha Bedřicha Smetany na hlavě jen červeno–bílý gumový silničářský kužel, většina Krnovanů byla ochotna přimhouřit oko nad nemístným, ale v podstatě zábavným vtipem.

Když ale Smetana dostal na hlavu kovový odpadkový koš a přišel o botu z pískovce, byl to už hrubý vandalismus a barbarství bez špetky humoru.

O pohnutých osudech sochy Bedřicha Smetany se můžete dočíst zde:

Bedřicha Smetanu vandal připravil o nos a botu

Vandalové v Krnově si zažertovali na účet hudebního klasika Bedřicha Smetany

Žertovali na účet Bedřicha Smetany