„Přijela jsem s celou rodinou. Dáma na WC se jmenuje to moje vozítko. Doufám, že se během jízdy… víte co," hlásila jezdkyně na podivném křesle. „Měla jsem strach, že to pojede rychle, a nakonec to nejelo vůbec," komentovala svou jízdu v cíli Irena Stručková.

Jely také dvojčata kočička Anetka a myšička Klárka Fotopolusovy, na jejichž sněhové kreace dohlížel tatínek. „My se přestrojili za Dvanáct měsíčků, podle té pohádky. Jelo se mi super, jen mám sníh v botách," uvedla členka pořádajícího Spolku Přátelé Vrbenska Monika Beránková. Dalšími měsíčky byly promrzlé dívky Lucka Čermáková a Barbora Honzková, které přišly podpořit babičku Marii Pustějovskou.

A o co při sjezdu šlo? Právě o to, zdolat kopec ve vrbenské Ski aréně pokud možno v masce a na co nejpodivnějším vozidle.

„Poté, co nám to vloni nevyšlo, jsme tradici Silvestrovského sjezdu na pekáči letos obnovili. Myslím, že je to vkusná a veselá zábava na sklonku kalendářního roku, podívejte, kolik se tu přišlo bavit lidí," hodnotil návštěvu další z členů vrbenského spolku Radek Fabián. To bylo vidět na první pohled, že umí ve Vrbně pod Pradědem připravit humornou taškařici, kterou z výšky sledovala speciální létající kamera.

Ještě před pekáčovým sjezdem pořádal spolek Silvestrovský výšlap na hrad Fürstenwalde u Ludvíkova. „Prožili jsme poslední den roku na čerstvém vzduchu, s přáteli, a ještě jsme se zasmáli," ujistil předseda vrbenského spolku Karel Michalus.