„Dobrý den. Poslední jízda?“ přivítal s otázkou majitele autovraků jeden ze zaměstnanců společnosti ŽDB Group. I když měli mnozí majitelé stopy smutku v očích, že se zbavují svých plechových kamarádů, předávka autovraků k likvidaci se často měnila na humorné dialogy. „Jste plně rozhodnut nám odevzdat své auto? Ano? Tak přiděluji startovní číslo,“ prohlásila pracovnice společnosti, která měla celou akci na starosti.

Majitelé autovraků dostali od pracovníků ŽDB Group potvrzení o předávce a také upozornění, že do deseti dnů musejí své auto odhlásit na příslušných úřadech. I když mezi auty převažovala auta značky Škoda, objevilo se i několik zajímavostí. Například téměř zlikvidovaný autovrak, který si svůj osud zpečetil na závodní dráze. Raritou, která přitáhla pozornost mnoha okolostojících lidí, se však stal vyřazený vůz dobrovolných hasičů z Býkova–Láryšova.

Při letošním sběru autovraků se v Krnově vysbíralo čtrnáct autovraků. Někteří majitelé využili také možnosti nechat zdarma autovrak odtáhnout. I když tato služba neměla v Krnově tolik propagace, jako například v Bruntále a lidé se o ní dozvídali spíše náhodou, byla k recyklaci tímto způsobem dovezena čtyři auta. Další sběr autovraků se uskuteční na jaře příštího roku.

Květa Gebauerová