Především na výuku angličtiny se těšila v první školní den v Základní škole Okružní v Bruntále novopečená prvňačka Nicolette Havlíková.

„Jé, ty máš aktovku úplně stejnou jako já," přispěchala do debaty Eliška Machová, kamarádka Nicolette z Mateřské školy Mahenova v Bruntále. Takových dětí, kteří tu potkali své kamarády ze školky bylo víc, už se na sebe těšily. Obě kamarádky Eliška a Nicolette zůstávají spolužačkami i v 1. A základní školy Okružní. Na učitele i výuku se obě děvčata po prázdninách velmi těšila.

Je pravdou, že někteří prvňáčci v první školní den nervozitou i plakali.

Nejvíce se těšil na celou školu

Do školy si to poprvé rázně vykračoval Oliver Krakovský v doprovodu maminky Věry, která vyučuje na bruntálské Střední průmyslové škole a rovněž tatínka Zdeňka, učitele na základní škole v Okružní ulici.

„Nejvíc jsem se těšil na celou školu a děti. I na tělocvik, sporty já rád všechny. Prázdniny jsem trávil u babičky s dědečkem," pochlubil se prvňáček Oliver.

Melánie Demeterová včera poprvé v životě doprovodila coby prvňačka do školy svého o rok staršího brášku Davida, loňského premianta třídy. „Bráchu jsme spolu s mamkou doprovázeli vloni po celý školní rok, já chodila do školky na Sladovnické. Do školy jsem se poprvé těšila, i když ani prázdniny nebyly určitě k zahození. David mi řekl, jak to tu ve škole chodí, já se nejvíce těším na malování," řekla Melánie, bedlivě sledována maminkou a babičkou.

Celkem v pondělí ve škole v Okružní ulici uvítali do školních lavic čtyřiapadesát prvňáčků rozdělených do dvou tříd. Prvňáčky přivítali pedagogové i s ředitelem školy Leošem Sekaninou, z vedení města přišel starosta Bruntálu Petr Rys.

Co je ve škole letos nového

Školáci z Okružní ulice přišli po prázdninách do nově vymalovaných chodeb a tříd. Ve třídě posledního ročníku prvního stupně je nová interaktivní tabule, která je nyní ve všech třídách školy.

„Ještě nás čeká dokončení opravy topení v tělocvičně. Musíme si být vědomi, že si práce vyžádaly velké investice, které si musíme hlídat. Jinak budeme muset platit, jinak to nejde. Starejme se o majetek školy jako o vlastní," vyzval žáky ředitel Sekanina.

Na starší žáky čekají nové předměty výuky, přibyl druhý cizí jazyk, také několik volitelných předmětů. Změnily se i některé školní osnovy učiva, například v dopravní výchově. Od září přibývají třídnické hodiny, žáci druhého stupně mohou promluvit do života školy z pozice Školní žákovské rady, žákovského parlamentu. Na žádost rodičů se podařilo rozšířit rovněž školní družinu o pět oddělení.

„Po prázdninách, které jsem trávila i v Luhačovicích, je škola jako nová. Těšila jsem se sem hlavně na paní učitelku Ivanu Jurkovou a na děti," prohlásila letošní žákyně třetí třídy Alena Pavelková z Razové. Podobně se vyjádřila její spolužačka Gabriela Finsterlová z Bruntálu, která má nejraději tělocvik a pracovní činnosti.