„V rámci návštěvy Moravskoslezského kraje jsme teprve v polovině, ale na první pohled se mi zdá, že počtem lidí, kteří sem přišli na náměstí, Bruntál úplně nekonečně vyhrál nad všemi, to byste si měli zatleskat, a my si toho přijetí velmi vážíme," řekl z pódia prezident Klaus. A náměstí aplaudovalo.

To už měl za sebou první zastávku v Bruntále, v podniku Osram, kde si prohlédl výrobu. Manželka prezidenta Livia Klausová zdůraznila, jak je pro region důležitý velký podnik, který zaměstnává lidi. „Já bych přála Bruntálu, aby bylo víc takových podniků Osram a aby byla práce, protože potom všechno bude veselejší," zdůrazňovala optimisticky Livia Klausová.

Starosta Bruntálu Petr Rys předal prezidentu Klausovi první pamětní medaili, vyrobenou k osmistému výročí založení města. A jedním z darů bylo i pozvání na zahájení těchto oslav, na městský ples, které bude v lednu příštího roku. Prezident nevyloučil, že se do Bruntálu podívá ještě jednou.

Z Bruntálu zamířil prezident do Karlovy Studánky, kde si po obědě v lázeňském domě Libuše prohlédl nedávno opravenou lázeňskou vilu Eugen s čtyřhvězdičkovými apartmány. Jeho další cesta vedla do Rýmařova, kde jej rovněž čekalo plné náměstí. Po odchodu prezidenta využilo pár lidí situace a demonstrovalo svou nespokojenost s politickou situací. Jednoho z nich si odvedli policisté.

Manželka prezidenta Livia Klausová měla odpoledne vlastní program, prohlédla si Dětský domov ve Vrbně pod Pradědem. Děti byly okouzleny její srdečností.

Zdroj: Youtube