Beton systém výztuh a pilířů přemění v most, neboli estakádu. Betonování už začalo. 

Autobusy Transdev v úseku z Hvězdy na Ovčárnu posílily víkendové a poslední odpolední spoje. Co dál? Nejspíš místenkový systém.
Náměstek hejtmana se ptá: budete využívat místenku na Praděd?

Zhotovitel obchvatu Krnova oznámil, že betonáž estakády, která přemostí železnici a Albrechtickou ulici, začala v pondělí 17. února a potrvá do úterý 18. února. 

Stavba byla avizovaná už v prosinci s tím, že s ohledem na technologický postup betonování musí práce probíhat nepřetržitě, tedy i přes noc. Betonáž by měla být během úterý dokončena. 

Snímek z natáčení 7. dílu krimiseriálu Místo zločinu Ostrava.
PODÍVEJTE SE: Místo zločinu Ostrava dnes s hereckou legendou a záběry z Opavy

Kvůli zabezpečení ochrany nové konstrukce před nepříznivými povětrnostními vlivy a kvůli ošetřování betonu budou pracovníci přítomni na objektu obchvatu také v noci z úterý 18. na středu 19. února.

Práce v Okružní ulici by neměly mít vliv na pěší a automobilovou dopravu, ani autobusy MHD. Čerpadla jsou umístěna mimo komunikaci a domíchávače k nim najíždí postupně. V době nájezdu musí na komunikaci řídit dopravu pracovník stavby. 

Vzhledem k obrovskému množství betonu dochází ke zvýšení dopravní zátěži rovněž ve směrech od Bruntálu a Opavy, odkud je betonová směs na stavbu dovážena.  Plánované termíny prací mohou ještě ovlivnit nepříznivé klimatické podmínky.

Odborníci na nanočástice - Bohumil Kotlík ze Státního zdravotního ústavu Praha a Jana Kukutschová (vlevo) z VŠB-TU Ostrava. Oba doporučují podrobnější výzkum nanotechnologií před zavedením do praxe.
Nanotechnologie ve školkách jako experiment na dětech? Krnov otevřel téma