Jako vždy zde vládla přátelská atmosféra, jídla bylo dost, všem chutnalo, bylo postaráno o zábavu pro děti i dospělé a deště nespadla nakonec ani kapka. Přemysl Drozd z Přemyslovského dvora vozil děti na vozíku taženém poníky a nebyla to žádná ospalá jízda. Osoblažské divadlo předvedlo scénku z návštěvy čínské restaurace, kde jsme se například dozvěděli, že žlutý čaj je jako normální, jenom s citrónem.

„Prosím vás, kde jste to koupila? To vypadá dobře,“ zeptala jsem se sousedky u stolu, u něhož jsme si udělali zázemí. Míst k sezení v celém areálu osoblažském sportovním areálu bylo samozřejmě dost, ale lavice poblíž stánků byly obsazené dosti hustě. „To je vychytaný borč,“ odpověděla vstřícně sousedka.

Šla jsem si pro něj. Zrovna se ohříval, takže jsem si sice koupila houbový, ale to nevadilo. Vychytaný borč Místní akční skupiny Rozvoj Krnovska nakonec patřil k vítězům.

„Udělili jsme celkem pět cen. Dvě v hlavní kategorii, dvě za sladká jídla a cenu návštěvníků. Tu získal Klub přátel Osoblažky za škvarkové zelňáky,“ uvedla za organizátory Martina Jalamasová.

Vítězové i ostatní měli radost hlavně z toho, že lidem chutnalo a snad všechno se snědlo. Buchta s tlustou makovou náplní na mě už nezbyla, tak jsem si aspoň odvezla domů poslední dvě porce bigosu. V neděli nám přišly vhod.

Vítězové gastrofestivalu Ochutnej Osoblažsko

1. Vychytaný borš (Místní akční skupina Rozvoj Krnovska)
2. Zabijačkový smažák (Český svaz žen, Hlinka)
3. Krémový dezert piškoty (Střední odborná škola a ZŠ Město Albrechtice)
4. Čokoládovo-mátová pochoutka (Český svaz ochránců přírody Město Albrechtice)
5. Škvarkové zelňáky (Klub přátel osoblažské úzkokolejky)