Prvního ročníku mezinárodního veletrhu se zúčastnily nejen školy z okresu Bruntál, ale také školy z Polska. „Chtěli jsme mít na veletrhu odborné školy, které jsou v okolí,“ vysvětlil Milan Horna, ředitel Úřadu práce v Bruntále.

„Oslovili jsme pouze odborné školy, záměrně jsme na veletrh nezvali obchodní akademie, či zdravotní školy, které mají studentů dostatek. Zaměřili jsme se na školy vyučující obory, které jsou potřebné, ale studenti se na ně příliš nehlásí. Myslím, že jedna taková prezentace škol na veletrhu s praktickými ukázkami dá žákům a jejich rodičům mnohem více, než deset letáků,“ dodal ředitel Milan Horna.

Právě praktické ukázky a možnosti uplatnění zajímaly mladé návštěvníky nejvíce. U každého stánku byl připraven také zástupce školy, který zájemcům vysvětloval vše, co by je mohlo zajímat.

„Ukazuji, jaké obory mohou na naší škole studovat. Naši studenti předvádějí například svařování, holkám svařují třeba srdíčka s monogramem. Chceme možným zájemcům ukázat, že výhodou studia na naší škole je široká možnost uplatnění. Protože v dnešní době je velmi riskantní se příliš specializovat. Mladí lidé se obvykle ptají na uplatnění, a také je zajímá, zda jim škola nabídne internát, pokud jsou z daleka. Ale podle mého názoru jsme si tady našli několik nových studentů,“ prozradil Mojmír Kudela, mistr ze Střední školy Rýmařov.

Květa Gebauerová