VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Krnov je na Vánoce připraven

Krnov - Letos je vánočním stromem na krnovském náměstí jedle douglaska, kterou městu darovala rodina Zedkova. Vánoční výzdoba a dekorace v ulicích se už dokončují, aby se město 5. prosince mohlo celé rozzářit.

28.11.2008
SDÍLEJ:

Město Krnov letos investuje do vánoční výzdoby téměř 163 tisíc korun.Foto: DENÍK/Fidel Kuba

Nádhernou jedli douglasku, letošní vánoční strom Krnova, městu darovala rodina Zedkova. „Máme štěstí, že každoročně nám občané nabízejí jehličnaté stromy, které jim rostou na zahradě nebo v blízkosti domů a z nejrůznějších důvodů je musejí nechat odstranit. Pokud strom je pro účely vánočního stromu vhodný, této nabídky vždy rádi využijeme, protože tím šetříme městské lesy. Výhodné je to také pro dárce, kterým strom zdarma skácíme a odvezeme,“ uvedla Eva Marková z odboru školství, kultury a sportu.

Letos se město rozhodovalo mezi dvěma nabídkami. Svou jedli nabídli městu pánové Mačkal a Zedek z jednoho dvojdomku a druhý pak Alois Kubečka. Město si po pečlivém zvážení nabídek vybralo douglasku rodiny Zedkových. „S panem Kubečkou, který nám nabídl krásný stříbrný smrk, jsme se dohodli na příští rok. Moc si těchto nabídek vážíme,“ dodala Eva Marková. V nejbližších dnech smrk nazdobí pracovníci Technických služeb Krnov a strom se společně s vánoční výzdobou radnice, náměstí a přilehlých ulic rozzáří v předvečer svátku svatého Mikuláše, v pátek 5. prosince.

Město Krnov letos investuje do vánoční výzdoby téměř 163 tisíc korun. V této částce jsou zahrnuty položky jako oprava upevnění vánočního stromu, jeho převoz a ukotvení, dále opravy, instalace, demontáž, konzervace a uložení vánoční výzdoby i údržba vánočního osvětlení v době svícení. „Od loňského roku také pokračujeme v převedení osvětlení výzdoby na LED technologii, která je velmi úsporná a má větší životnost,“ upřesnila Eva Marková.

Vánoční atmosféru v Krnově kromě výzdoby navodí tradiční Vánoční jarmark, který se bude konat od pondělí 8. do pátku 12. prosince. „Návštěvníky čekají tradiční staročeská řemesla, která předvede dráteník, tkalci, kovář či řezbář. Připraveno je opět předvádění vánočních zvyků. V centru náměstí bude stylový trh s rukodělnými výrobky,“ uvedla ředitelka Městského informačního a kulturního střediska Krnov Kateřina Lindovská.

Je přichystán také doprovodný program na pódiu. „Pro dětské návštěvníky je připraven zábavně vzdělávací program, který je zábavnou formou seznámí s vánočními tradicemi, například s pouštěním lodiček, rozkrajováním jablíček nebo výrobou vánočních svícnů z jablíček, sušeného ovoce a koření. Chybět nebude ani oblíbená Ježíškova pošta,“ upřesnila Kateřina Lindovská.

Děti se mohou rovněž těšit na každodenní podvečerní promítání pohádek pod širým nebem. Vánoční jarmark je v rámci projektu „A opět Vánoce…“ spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Fondu mikroprojektů euroregionu Praděd. Jarmark pořádá město Krnov a MIKS Krnov.

Autor: František Kuba

28.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Videosouhrn Deníku – 18.–19. ledna 2018

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Marcelu Harasimovi ze Štěpánkovic nepřinesla novela zákona žádné větší potíže.
4

Přísnější pravidla při měření emisí? Bez problémů!

Obchvat Krnova: řada otázek bez odpovědi

Sál sv. Ducha se do posledního místa zaplnil občany, které zajímá obchvat Krnova. Nic moc se nedozvěděli a své zklamání dávali hlasitě najevo.

Martin Kolomý potřetí dojel na pódiu

Kamionový jezdec z Bruntálska Martin Kolomý na Dakaru dál válí. Etapa mezi argentinskými městy Fiambalá – Chilecito – San Juan se mu povedla na výbornou. Nakonec s odstupem více než čtyř minut dojel druhý za Nizozemcem Van Genugtenem na Ivecu, ale během této etapy sahal i po vítězství.

Benefity: slušný plat, práce z domu, kurz odvykání kouření nebo akcie

Firmy, které hledají nové zaměstnance, musejí často počítat s tím, že kromě slušného výdělku budou muset nabídnout i zajímavé zaměstnanecké výhody (benefity). Jaké? Třeba firemní školku pro děti svých pracovníků či příspěvek na odvykání kouření nebo snižování váhy.

Jak myslivci předávají dětem vědomosti o přírodě

Poznávání stop, siluet zvěře, popis paroží i mysliveckou mluvu. To vše se učí děti v nové výukové místnosti bruntálského mysliveckého spolku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>