V bezpečí řičních koryt je zatím ukryt vodní živel, který však s neustávajícím deštěm nabývá na síle. Avizovaný ústup srážek se sice nekoná, ale podle mluvčího Povodí Odry Čestmíra Vlčka povodně zatím nehrozí.

Potvrdila to také starostka Zátoru Salome Sýkorová. „Starostové i členové krizového štábu mají stále aktualizované informace o vývoji situace na horních tocích. Sice mě kolem jedné hodiny v noci budil telefon, aby mi oznámili, že řeka kulminuje, voda se všude bezpečně drží v březích a podle všeho povodně v Zátoru nebudou, ale pořád jsou lepší dostávat dobré zprávy než špatné nebo žádné,“ konstatovala Sýkorová.

Hrozí povodně? Povodi Odry ujišťuje, že ne. Více čtěte zde.

Klidná situace panuje také v Krnově. Koryta řek Opavy a Opavice se sice s neustávajícím deštěm rychle plní, ale podle velitele Městské policie Pavla Moravce by za sebou chmurné počasí nemělo nechat větší následky.

„Naši strážníci jen monitorují situaci, protože nebyl nám hlášen žádný vyvrácený strom, zlomená větev, zaplavená komunikace ani žádná jiná mimořádná událost v souvislosti s počasím. Silné deště a vichřice vypadaly hrozivě, ale zdá se, že snad se to v Krnově obejde bez následků,“ dodal Pavel Moravec. (frk, eya)