Pestré barvy a tvary vlasů, tváří i nehtů byly tím, co v pátek 3. dubna obdivovala naplněná hala pořadatelské bruntálské střední školy služeb.

Studentka třetího ročníku Pavlína Šímová načesala gejšu ukázkově a s prací skončila mezi prvními. Nad typem účesu nijak nepřemýšlela. „Přišlo to nějak samo. Česala jsem, česala a vyšlo mi toto,“ uvedla krátce po soutěži kadeřnice a dodala: „Měla jsem vymyšleno něco úplně jiného, ale tohle dopadlo ještě lépe, než jsem předpokládala.“

Bruntálskou školu reprezentovala také studentka druhého ročníku Monika Daniyová. „Mám své nápady, někdy to jen tak přijde samo. Když něco vymyslím, zkouším to stále dokola, až z toho vznikne nějaký účes,“ uvedla mladá dáma s tím, že soutěž považuje za velmi vhodný doplněk vyučování.

Do Bruntálu se sjeli zástupci devíti škol, nejdále to měli ze Zvolena. „Přijeli všichni pozvaní, jen do poroty jsme na poslední chvíli museli hledat nové kadeřnice,“ zhodnotila soutěž dlouholetá zástupkyně bruntálské střední školy pro odborný výcvik Beáta Kameníková.