Policisté a hasiči vyrazili opět za dětmi. Tentokráte do Základní školy v Zátoru. Beseda pro tři věkové skupiny žáků školy plná zajímavých prezentací a debat měla mezi dětmi velký ohlas.

Není to dávno, co došlo v Zátoru k vážnému úrazu holčičky, která si hrála odpoledne s kamarády. Zábava skončila neštěstím a děvčátko utrpělo závažné popáleniny. Aby policisté se záchranáři předešli podobným tragédiím, tak pravidelně chodí do základních škol v celém okrese. Tentokráte zamířili do Zátoru.

První beseda byla určena nejmenším dětem. Policisté a hasiči jim popisovali, jak se správně chovat v krizových situacích. Vyprávěli jim také o své práci. „Hasiči hasí oheň,“ řekla malá Liduška. „A co dělají ještě?“ tázal se hasič. „Jezdí k bouračkám,“ doplnil Honzík. Debata nevázla a zejména menší děti obdivovaly uniformované hrdiny.

U skupiny čtvrťáků až šesťáků a poté i u nejstarších žáků školy policisté a hasiči volili jiné metody komunikace. S nimi se bavili nejen o prevenci, ale ukazovali jim také tragické události z okresu, kdy právě děti byly kvůli své nevědomosti vážně poraněny. „Moc se mi líbila beseda s policisty i hasiči,“ řekla dvanáctiletá Martina.

Odvážlivci, kteří se rozhodli předvádět tísňové volání anebo byli aktivní, dostali od strážců zákona a hasičů drobné dárečky. „Je důležité dbát na prevenci právě u dětí školního věku. Myslím, že se nám to v okrese daří,“ řekl velitel krnovských hasičů Pavel Jendřejek.

Podobného názoru jsou i policisté. „Naši preventisté navštěvují školy pravidelně a s dětmi jsou v kontaktu. Cílem těchto setkání je zejména prevence. Dále si chceme získat důvěru dětí a žáků, aby věděli, že policista je jejich kamarád a osoba, které lze důvěřovat a obrátit se na ni v případě potřeby,“ řekla Pavla Munclingerová, policejní preventiska z Krnova.