Koncert zahájila nejprve krátká prezentace práce Slezské diakonie v Krnově a jeho okolí. Ta divákům představila jednotlivé projekty, které za deset let své existence na Krnovsku vytvořila.

Prvními účinkujícími byli klienti střediska Benjamín, kteří v jednom z kroužků nacvičili divadelní představení. Krátké dramatické zpracování dějin Benjamínu pak zakončili písní Andělé nade mnou bdí. Text písně nalezli návštěvníci koncertu na svých sedačkách, ke zpěvu se proto mnozí s radostí přidali.

Divadelní představení záhy vystřídaly jazzové a rockové kapely. „Rád bych nyní na pódiu přivítal dva fotry ze skupiny Tři fotři. Fotrové jsou jen dva, neboť jim tentokrát chybí bubeník,“ uvedl vtipně první skupinu Jan Kuba, jeden z průvodců večerem. Jazzové melodie zněly ve zdech historické síně nevšedně, koncertu však přidaly na originalitě a přispěly k mimořádné atmosféře večera.

Po vystoupení jazzmanů očekávali diváci vystoupení Lucie Flašánkové, která se však na koncert nemohla dostavit. Dalším bodem programu se tak stala skupina 220 V, jejíž členy tvoří žáci Základní umělecké školy v Krnově, kteří hrají pod vedením Ivana Gajdoše. Nečekaný posun v programu zvládla moderátorská dvojice na výbornou a dokonce tuto nepříjemnou skutečnost převedli v drobný žert.

Poslední z účinkujících, artrocková formace Alchemy, překvapila především netradičním složením. Vedle typických nástrojů rockových kapel, jako jsou kytary a bicí, je nedílnou součástí formace také violoncello. Jejich melodie pak byli příjemnou tečkou za koncertem.

Benefiční koncert nakonec pro cvičný byt v Krnově přinesl více než dvanáct tisíc korun.

Květa Gebauerová