Děti andělskohorské školy se nemohly dočkat návštěvy oblíbeného baviče Petra Novotného a herečky Sandry Pogodové.

„Mám velmi ráda Sandru Pogodovou, strašně se mi líbí v seriálu Helena. Už den před návštěvou umělců z Prahy jsem měla křeče v břiše," přiznala školačka Kateřina Kubaláková, která si obě televizní hvězdy nechala podepsat a na památku se s nimi nechala i fotografovat.

„Oba umělci mi podali osobně ruku, já si tu ruku snad nikdy neumyji," radovala se ze setkání Kubaláková. Nadšení byli také další školáci, mezi jinými Patricie Kubičíková a Petr Výmola.

„Abyste se nepletli, já zase až takový bavič nejsem," prohlásil při besedě pětinásobný držitel titulu Bavič roku v televizní anketě Tý Tý Petr Novotný. „Jsem spíš moderátor, konferenciér. Dělám to celý život, umím to a baví mě to," dodal propagátor televizní zábavy.

Bavičem je pouze z leknutí

Bavičem byl Petr Novotný podle svých slov „pouze z leknutí a pouze pět let". Prý jen někdo v televizi vymyslel, že když je tak veselý moderátor, mohl by být i bavič.

Moderátor je podle něj pouze sluhou, který říká, co mu kdo nařídí. Dramaturgové si proto přáli, aby se stal jako celoživotní humorista také bavičem s vlastním repertoárem. Podobně náhodou se stal Novotný taktéž divadelním hercem.

Jen proto, aby mohl hrát divadlo, vytvořil agenturu, sám si vybral hru a obsadil se do vybrané role. „Divadlo mě baví, a jen proto jej hraji. Protože nemám talent, za normálních okolností by mě nikdo nikam neobsadil. Založil jsem si proto vlastní agenturu a obsazuji do různých rolí sám sebe. Je to přece moje agentura," rozesmál plnou třídu dětí Petr Novotný.

Z Andělské Hory dále do Karviné

Podle herečky Sandry Pogodové to je pro školáky dobrá rada do budoucna: „Pokud budete chtít dělat, co vás baví, doporučuji, abyste se stali sami sobě zaměstnavatelem, trávili život v práci, která člověka baví." S tím, že za největší úspěchy kolegy Petra Novotného považuje zorganizování koncertu bratří Nedvědů na Strahově a program, připravený u příležitosti otevření pražské O2 areny.

Pražští umělci jeli v pondělí 13. května z Andělské Hory dále do Karviné, kde se chystali číst pohádky v knihovně v rámci celostátní akce Celé Česko čte dětem. Následně se vydali také do Bohumína, kde je čekalo večerní představení.