„Přestože se jedná o muzeum africké, uvidíte u nás zvířata celého světa. Zvířata ulovil majitel zdejší farmy Jiří Čížek se svými přáteli při toulkách Afrikou i jinými kontinenty," řekl průvodce expozicí Petr Sedláček.

Trofeje ulovených zvířat, kůži a lebku převáží Jiří Čížek do České republiky, kde je podrobena činění a připravena k preparaci. „Poté vzniká maketa zvířete z polyuretanové pěny, která se obrousí podle velikosti kůže.

Všechno je pravé, kromě skleněných očí a gumového jazyka. Samozřejmě jen u exemplářů s otevřenou tlamou," vysvětlil Petr Sedláček.

Exponáty do muzea chystá Preparátorský ateliér Miloše a Martiny Maluchových z Ostravy. Jde o savce a ptáky jakékoliv velikosti, medvědy, jeleny, tygry a nosorožce, zebry, lvy, antilopy, hady, krokodýly, papoušky, dikobraza, ptáky či další exotická zvířata.

Zoopark a rozhlednaSoučástí areálu farmy, nalézající se nedaleko Karlovic, je zoopark. Děti spolu s dospělými tam mohou obdivovat živá domácí zvířata, buvola indického, daňky, antilopu losí, paovce hřivnaté, lamy krotké, jeleny nebo divoká prasata. Poblíž se tyčí do výše rozhledna, postavená v roce 2013. K přespání jsou pokoje v africkém stylu nad muzeem.