V pondělí 8. 11. od 17 hodin ve v Bruntálu setká se svými přáteli a čtenáři. V sále zámecké kavárny Sala Terrena Bruntál představí knižní novinku Náš černobílý svět.

Ve své první knize Sedm let v Africe představil svou zkušenost, když se z rodného Bruntálu vydal poznat rodinu svého afrického otce. Ten měl v Nigérii statut velmože na úrovni krále. Tato autobiografická kniha sděluje: „Není snadné být mulatem v Čechách, ale mnohem těžší je být Čechem v Nigérii.“

Jeho druhá kniha KALANGU nám zprostředkuje prameny moudrosti starobylých afrických kultur, se kterou se seznámil prostřednictvím kmenových stařešinů v Nigérii. V podstatě sestavil sbírku starých přísloví, pocházejících ještě z doby ústní tradice. Inspiruje se příběhy, která nám přináší mluvící buben kalangu z afrického kontinentu.

Obonete S. Ubam si chtěl porovnat vlastní zážitky se svými i vrstevníky, kteří sice vyrůstali v české kotlině, ale podobně, jako on sám, s jinou barvou pleti. Tak vznikl soubor rozhovorů, který nabízí pohled na zdejší prostředí z úhlu, který dosud česká společnost postrádala.

Televizní moderátor Rey Koranteng, fotbalista Theo Gebre Selassie, filantropka a moderátorka Lejla Abbasová, spisovatel Tomáš Zmeškal, choreograf a tanečník Yemi A. D., sinolog Martin Kříž, spisovatelka a numeroložka Monika Ben Thabetová, televizní moderátorka Zuzana Tvarůžková a zpěvačka Madalena Joao. Ty všechny Obonete vyhledal, aby se jich zeptal, jaké bylo jejich dětství a dospívání. Po besedě proběhne prodej všech jeho knih, autogramiáda a focení. Kapacita kavárny je omezena, budou upřednostněni ti, kteří si místo zarezervují.