Zahrají kapely Hluchý Hugo, Škrpál, dechová hudba Rozmarýnka z Bílovce, Jindra Holubec Y Amigos, kapela Medicimbal. Ve 13 hodin si fanoušci poslechnou koncert skupiny Buty.

Už v pátek 17. června v 18 hodin se děti v Karlovicích mohou těšit na Loupežnickou pohádku. V sobotu na obecních oslavách bude i pro ně připraveno dostatek zábavy, her a soutěží, nebude chybět skákací hrad, projížďky na koních, malování na obličej či Klauni z Balónkova.

Obecní oslavy v Kalovicích provází i dvě soutěže, je to Karlovický koláč a soutěž v kosení kosou. Do soutěže Karlovický koláč se může přihlásit kdokoliv, kdo přinese vlastnoruční sladký výrobek ať už pečený či nepečený. Porotu budou tvořit náhodně vybraní účinkující festivalu. Diváci se se mohou na dobroty alespoň podívat v době hlasování poroty.

Svou zručnost mohou zájemci v sobotu zkusit v kosení kosou. V soutěži bude hodnocena rychlost kosení, kvalita pokoseného porostu, šířka pokoseného porostu a celkový umělecký dojem. V letošním roce bude také nově hodnoceno odění sekáče či sekáčky.