Obec Hlinka leží až u hranic v severním cípu Osoblažska mezi obcemi Dívčí Hrad a Slezské Pavlovice.

„V minulých letech byla naše obec vnímána čistě jako vesnice s vysokou nezaměstnaností a místo, odkud lidé spíš utíkali a stěhovali se pryč. Přijďte nás navštívit, pobavit se a přesvědčíte se, že ve skutečnosti je obec Hlinka malá, ale slibně se rozvíjející obec, kde žijí příjemní lidé, kteří se rádi baví,“ vzkazuje starosta obce Marcel Chovančák.

Hlinka má vše, co má na vesnici být: obecní úřad, mateřská škola, kulturní dům, kostel, obchod, hospoda, dětské i fotbalové hřiště. „V naší obci působí neziskové organizace, které pracují s dětmi, seniory a podobně. Pořádáme výlety a akce pro dospělé i pro děti. Máme zde občanské sdružení Hlinecký Trojlístek, které zaštiťuje taneční, pingpongový a divadelní kroužek pro děti.

V posledních letech si nás všimli i významní investoři, kteří již investují do nákupu nemovitostí a pomalu rozjíždí své podnikatelské záměry, jež v dohledné době významně sníží nezaměstnanost v Hlince. Přijďte a uvidíte, jak se naše obec mění před očima. Já doufám že jen k lepšímu,“ řekl starosta obce Marcel Chovančák.

V úvodu obecních slavností se představí hřbitovní kaplička, která byla v Hlince vybudována loni díky dotacím na celkovou rekonstrukci hřbitovní márnice. Kaplička je součástí hřbitova, který v současné době prochází celkovou revitalizací. Vznikl zde nový živý plot a v další etapě je v plánu oprava staré části hřbitova včetně nového centrálního chodníku.

Loni byl také v Hlince vybudovaný odpočinkový areál pro děti, kde je inline dráha, malé hřiště, které v letních měsících slouží pro různé míčové hry a v zimě jako ledová plocha. Jsou zde i lavičky, které lákají k odpočinku jak místní, tak turisty. Celý areál je totiž blízko cyklo odpočívadla, takže slouží i jako příjemná zastávka cyklistů na cestách Osoblažskem.

Program sobotních oslav v Hlince

9.30 hod. slavnostní průvod
10 hod. požehnání hřbitovní kapli
11 hod. bohoslužba
12 hod. varhanní koncert
13 hod. Pokáč
15 hod. Tom Artway
17 hod. Duo Jamaha
19 hod. Ptakustik
21 hod. MASH
24 hod. ohňostroj

V době od 13 do 18 hod. budou v obci kolotoče pro všechny návštěvníky zcela zdarma. Vstupné: 100 Kč, děti do 15 let zdarma, v předprodeji v infocentru 80 Kč. Doprovodný program: hry, jízda na koních, skákací hrad, malování na obličej, ukázka hasičské techniky, výstava dobových fotografií Hlinky a Osoblažska od roku 1950, diskuse s pamětníky.