Stěny domů hlavně v Krnovské a Olomoucké ulici praskají obyvatelům kvůli husté kamionové dopravě. Středem města projíždí veškerá doprava.

„Už když jsem byl malý chlapec, mluvil můj táta o obchvatu. Obchvat města je velmi důležitou stavbou, kterou financuje Ředitelství silnic a dálnic, potažmo český stát," řekl bruntálský starosta Petr Rys. Starosta Petr Rys plány města nastínil ve čtvrtek 26. února náměstku ministra dopravy Kamilu Rudoleckému.

„Smyslem plánovaného obchvatu je vymístit tranzitní dopravu po komunikaci I/45 od Krnova směrem na Olomouc z centra města a zabezpečit klidnější průchod a průjezd našich občanů Bruntálem," dodal starosta Rys.

.

Náměstek Rudolecký očekává, že Ředitelství silnic a dálnic jako investor předloží projekt Centrální komisi ministerstva dopravy. Projekt má jít na stůl v průběhu března.

„Pokud jej komise schválí, podotýkám, že ekonomika podle našich propočtů vyšla, můžeme jít dál. Připravíme aktualizaci dokumentace pro územní rozhodnutí, zahájí se územní řízení. Pokud vše velice dobře půjde, můžeme očekávat stavební povolení v polovině roku 2017 a poprvé by se mohlo kopnout do země v polovině roku 2019.

Berme to ale prosím jako zatím značně optimistické prognózy," uvedl Kamil Rudolecký. Stavba by měla být hotová zhruba za dva roky od zahájení.