VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obce se předvedou porotcům

Porotci soutěže Vesnice roku 2018 navštíví dnes Ryžoviště a zítra Třemešnou, Dívčí Hrad a Úvalno.

17.5.2018
SDÍLEJ:

Obec Třemešná ve Slezsku.Foto: archiv obce

Ukázat, co se podařilo opravit, pochlubit se bohatým společenským životem. To jsou podle starostů Dívčího Hradu, Ryžoviště, Třemešné a Úvalna hlavní motivy, proč přihlásili své obce do soutěže Vesnice roku 2018. O titul soutěží letos celkem 228 obcí, z toho 17 je z Moravskoslezského kraje.

Hodnotící komise už začala obce objíždět, na prezentaci má každá jen zhruba dvě hodiny.

„Program komise má dvě části. Je to prezentace činnosti obce a ukázka konkrétních míst. My chceme ukázat hlavně upravené autobusové zastávky ve středu obce, vypadají tak, jak jsme si představovali, jsou dřevěné, hodí se do našeho prostředí,“ uvedl starosta Třemešné Rostislav Kocián.

Hodnotí se také společenský život v obci.

„Kulturní akce se u nás koná nejméně jednou za měsíc. Pravidelnými návštěvníky jsou vždy naši senioři, přijíždí i lidé z okolí,“ doplnil starosta. Porotci přijedou do Třemešné zítra. Občané, kteří chtějí obec podpořit, mohou přijít ve 13 hodin do kulturního domu.

Již dnes si hodnotící komise prohlédne Ryžoviště. Obec se pochlubí opravenými cestami, rekonstruovaným bytovým domem na náměstí, a krásným hlavním křížem na hřbitově. Kromě toho je ale starostka Eva Lašáková pyšná na bohatý společenský život.

„Občané si mohou užít přibližně dvacet akcí za rok, masopust, stavění májky a podobně, o akce je vždy velký zájem. Ukázku našich aktivit předvedeme také porotcům, připraven máme kulturní program, pro všechny bez rozdílu věku. Lidé jsou samozřejmě také pozvaní, ale porota tu bude ráno, takže v 9 hodin bude většina lidí v práci, přesto věříme, že se akce povede,“ uvedla starostka.

Naší nejmenší obcí, která se do soutěže přihlásila, je Dívčí Hrad. Porotci jsou ohlášeni na páteční odpoledne.

„Představíme jim historii obce i současné aktivity. Máme opravený vodojem, nyní opravujeme památník obětem 1. světové války. Máme za sebou čerstvý zážitek z otevírání nového odpočinkového místa na Dubovci, pojali jsme to jako sousedskou slavnost. Lidé se scházejí během roku na řadě společenských i sportovních akcí, přijíždí také naši polští přátelé. Pořádáme například obecní bál, karneval pro děti, Den dětí, Guláš bez hranic, turnaj v kopané, branný závod, jezdíme na zájezdy…“ vyjmenoval starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

Otázka pro Jana Bezděka, starostu Dívčího Hradu
Čím hlavně se pochlubíte porotcům soutěže Vesnice roku 2018? Co se vám v obci poslední dobou nejvíce povedlo?

„Zejména jsme hrdí na to, že se nám za poslední tři roky zvýšil počet obyvatel, a to o 80 osob. Podařilo se to díky obrovské investici do koupě a rekonstrukce čtyř bytových domů v centru obce. Radost mám také z květnového otevření odpočinkového místa na Dubovci. Je to u křižovatky cest na Hlinku a Osoblahu, vrchol Dubovec je zajímavý ze dvou důvodů. V křovinách se nacházejí dochované zákopy ze II. světové války a také je tam krásný výhled do krajiny, neboť právě zde přechází Jindřichovská pahorkatina do Osoblažské nížiny.“

Stavění májky v Úvalně. Foto: archiv obce ÚvalnoPátek bude pro porotce velmi pestrý, na programu je vedle Třemešné a Dívčího Hradu ještě Úvalno. A co pro ně úvalenští nachystali? Jak bývá v Úvalně zvykem, bude to opět něco zvláštního.

Jistou roli v prezenaci Úvalna sehrají obecní růžová kola, „babinec“ a hra Logic adventure. Porotci samozřejmě neminou rychtu, faru, koupaliště ani rozhlednu.

Jak vše probíhalo si přečtete v některém z příštích vydání Deníku.

Autor: Gabriela Mathiasová

17.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 18 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Strojírenský dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Albrechtice, Práce v riziku: hluk, prach, vibrace, Hlásit se na e - mail frantisek.hodny@cz.bosch.com nebo na telefon 554 694 509, Z : 9.1.2018. Pracoviště: Bosch termotechnika s.r.o. - provozovna krnov, Ve Vrbině, č.p. 588, 794 01 Krnov 1. Informace: František Hodný, +420 554 694 509.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 28 000 Kč

Zootechnici Zootechnik. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Město Albrechtice, Nástup ihned, 5 let praxe, znalost práce na PC, znalost centrální evidence skotu+portál farmáře, ŘP sk.B , schopnost řídit kolektiv. Na základě Vašeho životopisu budete telefonicky pozvání na výběrové řízení., Stravenky, odměny dle dosažených výsledků, služební telefon., Hlásit se na e - mail : kureckova@zpmas.cz, Z : 17.5.2018. Pracoviště: Zemědělský podnik, a.s. město albrechtice, Zámecká, č.p. 83, 793 95 Město Albrechtice. Informace: Jana Kurečková, +420 730 870 918.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Úředníci jinde neuvedení Referent odboru výstavby a životního prostředí. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Vrbno pod Pradědem, místo výkonu práce : Vrbno pod Pradědem, Požadavky: splnění povinnosti dle § 7 odst. 5 a předpokladů daných v § 4 zákona, č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, Požadavky na vzdělání: maturitní zkouška a ZOZ pro stavební řád a vyvlastnění nebo SŠ vzdělání s maturitou v oboru stavebním a 3 roky praxe v oboru stavebnictví, (další možnosti vzdělání: vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském programu v oboru stavebním, architektonickém nebo právním, nebo vyšší odborné vzdělání v oboru stavebnictví a dva roky praxe v oboru stavebnictví), Předpokládaný nástup: září 2018 nebo dohodou, Další požadavky:, • praxe ve státní a veřejné správě, zkouška zvláštní odborné způsobilosti výhodou, • základní orientace v právních předpisech výhodou (zákon č.500/2004 Sb., správní řád), • odpovědnost, důslednost při dodržování právních předpisů, vysoké pracovní nasazení, • komunikační a organizační schopnosti, flexibilita, schopnost práce pod tlakem, rozhodnost, • schopnost pracovat v týmu, ochota dalšího vzdělávání, • velmi dobrá uživatelská práce na PC, • nekuřácké pracoviště, • řidičský průkaz skupiny B, Nabízíme:, • 5 týdnů dovolené, 3 dny sick days, příspěvek na stravování a další benefity, Přihláška dle § 7 odst. 4 zákona 312/2002 Sb. musí obsahovat tyto náležitosti:, • jméno, příjmení, titul uchazeče, • datum a místo narození uchazeče, • státní příslušnost uchazeče, • místo trvalého pobytu uchazeče, • číslo občanského průkazu uchazeče, • datum a podpis uchazeče, K přihlášce se připojí tyto doklady:, • životopis s uvedením dosavadních zaměstnání a odborných znalostí a dovedností, • výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce – lze doložit při jednání výběrové komise, • čestné prohlášení, že proti uchazeči není v době konání konkurzního řízení vedeno žádné trestní řízení, • ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, • motivační dopis, Místo, adresa a způsob podání přihlášky:, • poštou nebo osobně na podatelně úřadu v zalepené obálce označené „Referent - VaŽP“, adresa MÚ Vrbno pod Pradědem, Nádražní 389, 793 26 Vrbno pod Pradědem, Termín doručení přihlášky: 29. 8. 2018 do 16:00 hodin, Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče a výběrové řízení kdykoli bez udání důvodů zrušit. Rozhodnutí výběrové komise bude uchazečům oznámeno písemně. Uchazeč nese náklady, které mu účastí ve výběrovém řízení vznikly (§9 odst. 6 zák. č. 312/2002 sb.). Podáním přihlášky uchazeč souhlasí s tím, že zadavatel bude pro potřeby výběrového řízení nakládat s jeho osobními údaji., Z : 13.8.2018. Pracoviště: Město vrbno pod pradědem, Nádražní, č.p. 389, 793 26 Vrbno pod Pradědem. Informace: Miroslav Adámek, +420 554 795 101.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 18 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha prodejny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: místo výkonu práce : Penny Bruntál, Krnovská 1926/5, Příjemné vystupování, trestní bezúhonnost, spolehlivost, dochvilnost., Doporučenky nemůžeme potvrzovat do 3 dnů, jelikož jezdíme po celé republice., Hlásit se na telefon 775 872 835 od pondělí do pátku od 9:00 do 15:00, Z : 2.7.2018 A : 31.7.2018. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - pracoviště penny bruntál, Krnovská, č.p. 1926, 792 01 Bruntál 1. Informace: Iveta Škubalová, +420 775 872 835.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení kosterního modelu mamuta srstnatého v Zoologické zahradě Ostrava 15. srpna 2018.
6

Ostravská zoo odhalila model mamutí kostry

Vychutnej si léto s Deníkem 2018
14

Vychutnejte si léto s Deníkem. Hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Třináctiletý puberťák boural auto, vykradl školu i obchod

Rýmařovští policisté jsou na ledasco zvyklí, ale aby měl nezletilý chlapec na svědomí ukradené a nabourané auto i sérii vloupaček, to už je silná káva.

Opilý sedmdesátník jezdil na kole a napadal příbuzné

Policejní hlídka z Obvodního oddělení v Městě Albrechticích byla v sobotu 11. srpna kolem poledne požádána o zákrok proti sedmdesátiletému muži, který se choval agresivně vůči svým příbuzným. Albrechtičtí policisté ihned vyrazili k domu, kde mělo dojít k ohlášenému přestupku proti občanskému soužití.

Policisté provedli dopravně bezpečnostní akci

Moravskoslezsko Na sklonku minulého týdne proběhla na území Moravskoslezského kraje dopravně bezpečnostní akce.

V kraji se registruje více mužů než žen

Homosexuální páry mohou v České republice legálně stvrzovat svůj svazek od července 2006. V Moravskoslezském kraji této možnosti až do konce června letošního roku využilo 246 párů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT