Na území, kde žádosti administrativně zpracovává Místní akční skupina (MAS) Rozvoj Krnovska na výzvu reagovaly tři obce: Úvalno, Slezské Rudoltice a Osoblaha. Ty podaly celkem šest žádostí.

V rámci rozvoje vesnic na Krnovsku žádají Rudoltice 227 tisíc korun na obnovení přeshraniční spolupráce, Úvalno žádá 798 tisíce na budování místní komunikace Ke Hřišti, a Osoblaha podala žádost o 860 tisíc korun na opravy chodníků v centru obce.

Peněz se možná dočkají jezdci i školáci

Také v rámci dotací na občanské vybavení a služby se sešly tři žádosti. Občanské sdružení seniorů obce Úvalno požádalo o 238 tisíc, protože nemá vlastní klubovnu, Jezdecký klub v Úvalně předložil projekt Nejkrásnější pohled na svět, na který žádá sto tisíc korun, a Základní škola Osoblaha žádá 337 tisíc na obnovu sociálního zařízení.

„Všechny žádosti prošly kontrolou povinných a nepovinných příloh a pak byly předány výběrové komisi k posouzení. Počátkem listopadu přišlo oznámení o zaregistrování všech projektů,“ uvedla Dagmar Válkova, administrativní pracovnice MAS.