Prestižní závody v obřím slalomu s názvem „S ČT Sport na vrchol" měly původně proběhnout na sjezdovce Ski Areál Annaberg v Andělské Hoře, kam si ČT Sport pozval provozovatel Petr Drápala, sjezdovka však letošní boj s nepříznivým počasím prohrála.

„Jelikož nám počasí moc nepřeje a sněhu nepřipadlo, musel jsem se domluvit s provozovateli Ski Areálu Karlov pod Pradědem a přeložit závody k nim," vysvětloval Petr Drápala. Ski Annaberg uspořádá závody na karlovské sjezdovce Myšák.

Víkendová akce

Jedná se o víkendovou akci od pátku do neděle, při které se mohou návštěvníci areálu zúčastnit závodů v obřím slalomu v kategoriích ženy a muži od třinácti let a závod s názvem Hvězdičky pojedou děti do dvanácti let.

„V sobotu se pak návštěvníci zúčastní rodinného závodu, tedy závod dítěte a dospělého, a v neděli budou závodit v paralelním slalomu děti," popisoval Petr Drápala, upozorňuje také na to, aby si všichni zájemci důkladně přečetli pravidla závodu na internetové stránce S ČT Sport na vrchol nebo Ski Karlov, aby se předešlo pozdějším nejasnostem a hádkám.

Postup do finále

Vítězové závodu navíc postupují na finálový kemp do Špindlerova Mlýna v Krkonoších, který proběhne v termínu od 16. do 20. března. V pátek 18. března se na kempu uskuteční semifinálový závod, ze kterého postoupí dvanáct nejlepších mužů a dvanáct žen do finále, které proběhne na závěr kempu v neděli 20. března.

„Přijeďte do Ski Arény Karlov na sjezdovku Myšák zjistit, zda doma nemáte Ondru Banka," vyzývá všechny návštěvníky Petr Drápala.

Hvězdou televizní lyžařské show se může stát každý amatérský lyžař.

Jen pro amatéry

Akce se naopak nesmí účastnit nikdo, kdo je uveden v databázi Mezinárodní lyžařské federace, ať už s aktivním nebo neaktivním FIS kódem, při zápisu se budou osoby prověřovat.

Závody pořádá Ski Annaberg a Ski aréna Karlov, možná se na závodníky přijde podívat právě i slavný Ondřej Bank, reprezentant České republiky v alpském lyžování.

Miriam Opletalová