„V první etapě této akce objekt tělocvičny projde kompletním statickým zajištěním. Vyměníme okna a opravíme střechu, která dostane novou krytinu. Nejviditelnějším zásahem pak bude nová fasáda," uvedl Vlastimil Štverák z odboru veřejných zakázek krnovské radnice.

VYBUDUJÍ VENKOVNÍ TŘÍDU ČI KOLÁRNU

Na investice do dvorního traktu dojde v druhé etapě. „Vybudujeme tam venkovní třídu s kolárnou a upravíme dvůr, který získá nové zpevněné povrchy, dlažbu a herní prvky. Práce uvnitř objektu by měly skončit do konce prázdnin. Celá akce by pak měla být hotová nejpozději v srpnu příštího roku," upřesnil Vlastimil Štverák z odboru veřejných zakázek.

Vzhledem ke stáří objektu tělocvična byla postavena v roce 1877 jsou veškeré práce konzultovány s pracovníky památkové péče.

V ŽIŽKOVĚ ULICI A NA DVOŘÁKOVĚ OKRUHU

Řemeslníci pracují také v krnovské Základní škole v Žižkově ulici, kde natírají všechny kovové prvky a vyměňují rozváděče, a v Základní škole na Dvořákově okruhu. Tady provádí nátěry všech klempířských prvků na střeše školy.

Město ale nezapomíná ani na mateřské školy.

Jeden milion korun město vloží do první etapy výměny elektrorozvodů a světel v Mateřské škole na Žižkově ulici. Na 600 tisíc korun vyjde třetí a poslední etapa výměny oken v Mateřské škole na Gorkého ulici. V Mateřské škole v Jiráskově ulici dojde k výměně rozvaděčů. V Mateřské škole Svatováclavská, která sídlí ve vile Moritze Pflügera z roku 1913, se opravuje střecha na věžičce.

Klid není ani v Mateřské škole Karla Čapka. „Tady proběhne první etapa rekonstrukce toalet, částečná výměna dlažeb v chodbách a vydláždění příjezdové komunikace," řekl Vlastimil Štverák.

OPRAVY I V BAUEROVĚ STŘELECKÉM DOMU

Prázdniny využilo město Krnov také k rekonstrukci Střeleckého domu, kde sídlí Středisko volného času SVČ Méďa. Řemeslníci pracují na portálu i na elektroinstalaci ve velkém sále.

„Součástí akce za 2,1 milionu korun je oprava štukové výzdoby, montáž ozdobných kazet na stěny a instalace dobových svítidel. Sál tím získá dobový vzhled," doplnil Vlastimil Štverák. Střelecký dům z roku 1906 je dílem významného krnovského rodáka a předního vídeňského architekta Leopolda Bauera. Postupnými opravami prochází od roku 2008.