Téměř tři miliony korun jsou určeny na likvidaci škod, které napáchala letošní sněhová kalamita. „Jde především o opravy střešních krytin, žlabů, okapů a poškozených atikových zídek.

Větší nebo menší škody utrpěly všechny školské budovy a jejich odstraňování provádíme průběžně podle toho, jak získáváme úhrady pojistného. Platby od pojišťovny ale zdaleka nestačí pokrýt náklady na opravy, a proto letos utratíme celou částku určenou v rozpočtu na havárie ve školských zařízeních, to je 1,4 milionu korun.

Dalších 1,5 milionu si vyžádá oprava střešní konstrukce nad jedním z pavilonů mateřské školy na Hlubčické ulici, která se v lednu prohnula pod těžkou sněhovou pokrývkou,“ uvedl pracovník odboru školství, kultury a sportu Vlastimil Štverák.

Právě probíhá na základě požadavků hygieniků oprava a posílení vzduchotechniky v kuchyni v mateřské školce na ulici Karla Čapka (145 000 Kč), v mateřské škole na Gorkého ulici se kvůli nové mycí lince a dalším kuchyňským zařízením mění rozvaděče (40 000 Kč), posiluje vzduchotechnika a odsávání par v kuchyni (100 000 Kč) a dále se chystá výměna oken za eurookna (400 000 Kč). Hotová už je oprava střechy základní umělecké školy (80 000 Kč).