Finančně nejnáročnější akcí jsou stavební úpravy školního hřiště u základní školy na Dvořákově okruhu. Vyjdou na 6,4 milionu korun a jejich výsledkem bude přeměna zastaralého hřiště na víceúčelový prostor pro žáky i veřejnost.

Dalších šest milionů korun se v Krnově investuje do budovy a zahrady mateřské školy v ulici Karla Čapka. „Tady do konce srpna dojde ke kompletní rekonstrukci kuchyně. Nové budou rozvody elektřiny, radiátory i podlahy. Z hlediska vzduchotechniky zde bude nově umístěna rekuperační jednotka, kterou doplní dvě klimatizační jednotky. Následně bude kuchyně vybavena novou gastro technologií, jež zahrnuje varný kotel, mycí stoly, konvektomat, digestoře, pracovní stoly a další prvky z nerezu,“ uvedla vedoucí odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová.

Třemešná získala Cenu naděje pro živý venkov.
Třemešná převzala Cenu naděje pro živý venkov

Pracovat se bude také ve školní zahradě, kde vznikne hřiště s překážkovou dráhou, dvěma druhy houpaček a domeček s pískovištěm.

Řada školních budov se potýká se vzlínající vlhkostí. Sanační opatření se proto realizují v mateřských školách na náměstí Míru (695 tisíc Kč) a v Mikulášské ulici, kde budou stát přes milion. V nejbližší době bude vyhlášeno řízení na zhotovitele druhé etapy odvlhčení objektu MŠ Gorkého, což je akce řádově za 3,5 milionu.

Na zrekonstruované hygienické zařízení se mohou těšit žáci, kteří se stravují ve školní jídelně v Žižkově ulici (532 tisíce Kč), děti docházející do mateřských škol v ulicích Hlubčické (2,5 milionu Kč) a Svatováclavské (206 tisíc Kč). Zázemí kuchyně se rekonstruuje v Mateřské škole Jiráskova (215 tisíc Kč). U základní školy v Žižkově ulici bude doplněno hřiště vedle školní jídelny o nové herní prvky (240 tisíc Kč) a na školním hřišti dostane umělý povrch multifunkční plocha pro tenis, florbal a další sporty. Náklady se odhadují na 1,3 milionu korun.

Monika a Marek se vzali v zaniklé obci Pelhřimovy. Pro kostel sv. Jiří to byla první svatba v jeho poválečné historii. Byl to obřad tradiční i alternativní, konvenční i invenční, ale hlavně romantický.
V kostele v Pelhřimovech se konala první svatba od války

V mateřské škole v Albrechtické ulici zase stavbaři vyměňují okna a dveře v obvodovém zdivu (717 531 Kč). „Jde o první krok k celkovému zateplení objektu. O prázdninách, kdy není škola v provozu, budou vyměněny výplně otvorů ve vnějším plášti budovy a parapety, na podzim bychom pak chtěli objekt zateplit a opatřit novou fasádou,“ upřesnila vedoucí Klára Hazuchová.